Výborně! Česká naděje Manuel vybojovala postup do semifinále

V úterním dopoledním programu se představilo hned devět českých atletů. Jakub Vadlejch si prvním hodem 85,63 metru zajistil postup do čtvrtečního finále. Běžkyni Kristiině Sasínek Mäki zatím semifinále uniklo, na trati 1500 metrů skončila časem 4:06,07 sedmá, příčku od postupu. Bude však mít ještě druhou šanci v opravách. V nich uspěla jako jediná ze sedmi českých reprezentantů 19letá čtvrtkařka Lurdes Gloria Manuel.

Do Paříže se speciálním účesem. Olympiáda je úplně jiný svět, říká Gloria Lurdes Manuel Video: Sport.cz

Do oprav šly hned tři české čtvrtkařky. Tereza Petržilková si sice časem 51,46 vylepšila sezonní maximum, v prvním ze čtyř běhu však skončila čtvrtá a do semifinále nepostoupila.

Oproti rozběhu se výrazně zlepšila i Lurdes Gloria Manuel, která výkonem 50,81 obsadila třetí místo a musela na horkém křesle čekat na postup na čas z posledního místa. A jelikož zbylé dva běhy měly pomalejší tempo, český talent se představí ve středu večer v semifinále! Naopak Lada Vondrová zapsala jen čas 52,15 a ve svém běhu skončila až pátá.

Lurdes Gloria Manuel vybojovala postup do semifinále běhu na 400 metrů.

Opravy absolvoval i Vít Müller na trati 400 metrů překážek. Měl výborný start a časem 48,96 stáhl téměř půlvteřinu ze svého představení v rozbězích, skončil však třetí, což na postup do semifinále nestačilo.

Mílařka Sasínek Mäki se v rozběhu držela na zadních pozicích a šetřila síly do finiše. Sice se přehnala přes řadu svých soupeřek, ale šestá Španělka Pérezová taky v závěru zrychlila tempo a česká reprezentantka se před ni dostat nedokázala. Skončila sedmá, a musí tak do zítřejších oprav.

Mílařka Kristiina Sasínek Mäki do semifinále na olympijských hrách zatím nepostoupila.

Trojici českých sprinterů se na 200metrové trati nevydařily rozběhy, když obsadili poslední tři pozice. Eduard Kubelík, Ondřej Macík, Tomáš Němejc tak rovněž museli jít přes opravy. Ani ty se jim nevyvedly a všichni skončili ve svých bězích poslední. Nejlépe zaběhl v čase 20,84 Němejc.