Dvojskif Lukšová, Šantrůčková druhý v malém finále, celkově jsou Češky osmé

Dvojskif Lukšová, Šantrůčková obsadil ve veslařském finále B na dvoukilometrové trati na jezeře Vaires-sur-Marne druhé místo a celkově tak na olympijských hrách Češky skončily osmé.

Lenka Lukšová a Anna Šantrůčková

Malé finále vyhrály Australanky, které se na čele držely od samého úvodu a první projely všemi měřenými mezičasy. Lukšová (dívčím jménem Antošová) se Šantrůčkovou, která  na hrách debutuje, byly po celý závod druhé a v závěru v poklidu odrazily útok třetích Američanek.

Dvaatřicetiletá Lukšová jela finále B dvojskifu už na čtvrtých olympijských hrách v řadě. Nejprve v Londýně se starší sestrou Jitkou zvítězila a byla celkově sedmá, v Riu i v Tokiu pak braly s Kristýnou Fleissnerovou celkově desáté místo.

V pátek se ve finále B představí na hrách debutující Pavlína Flamíková s Radkou Novotníkovou na dvojce bez kormidelnice. O medaile pak ve finále A pojedou Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek na dvojskifu lehkých vah.

Ve finále zvítězily a braly zlato Novozélanďanky, stříbro patří Rumunkám a bronz Britkám.