Článek
Turnaj pod pěti olympijskými kruhy jim prostě nevyšel. Ve třech z pěti zápasů vyšly Američanky střelecky naprázdno, a když v semifinále po zásahu systému VAR inkasovaly čtvrt hodiny před koncem z penalty, už nedokázaly najít odpověď. Místo bitvy o zlato je tak ve čtvrtek čeká jen zápas o bronz proti Austrálii.
„Je to hrozné. Očividně to nebyl náš nejlepší zápas, ani náš nejlepší turnaj. Dneska to tam prostě nebylo, udělaly jsme příliš mnoho chyb,“ zoufala si Megan Rapinoeová.
Právě šestatřicetiletá záložnice je mnohým Američanům, zejména příznivcům republikánského exprezidenta Donalda Trumpa, trnem v oku. Odpůrci Rapinoeové připomínají její pokleknutí před americkou hymnou, kterým loni protestovala proti Trumpově politice a podpořila hnutí Black Lives Matter.
I support watching Megan Rapinoe lose.
They kneeled. They shouldn’t represent America.
— Nick Adams (@NickAdamsinUSA) August 2, 2021
„Užívám si pohled, na poraženou Megane Rapnoeovou. Poklekly. Neměly by reprezentovat Spojené státy,“ napsal například na svém Twitteru republikánský publicista a Trumpův sympatizant Nick Adams.
Kromě protestů proti rasismu klečením během státní hymny se Rapinoeová se svými spoluhráčkami z reprezentace s Trumpem veřejně pohádaly v roce 2019, když odmítly navštívit Bílý dům poté, co se staly mistryněmi světa.
Bojovnice za práva lesbiček a gayů Rapinoeová, která je vdaná za hvězdnou basketbalistku Sue Birdovou, se navíc nedávno angažovala i v otázce rovných platů fotbalistů a fotbalistek amerického národního týmu.
„Megan, peníze si nejdřív musíš zasloužit. Namísto chamtivosti by ses měla soustředit na fotbal,“ stojí v jedné z mnoha reakcích fanoušků spílajících Rapinoeové.
„Už nikdy by neměla hrát za USA. To samé platí i o jejích spoluhráčkách, které také poklekly. Vyjádřily tím neúctu k naší vlajce i zemi. A teď navíc prohrají s Kanadou,“ doplnil Adams.