Litvinovič jako první z neutrálních sportovců získal v Paříži zlato. Britka Pageová zkompletovala sbírku

Soutěž skokanů na trampolíně vyhrál Ivan Litvinovič z Běloruska a jako první z neutrálních sportovců získal na olympijských hrách v Paříži zlato. Mezi ženami triumfovala Britka Bryony Pageová a po stříbru z Ria de Janeiro a bronzu z Tokia zkompletovala svou olympijskou medailovou sbírku. Stříbro získala běloruská gymnastka startující v neutrálních barvách Violeta Bardzilovská, bronz vybojovala Kanaďanka Sophiane Méthotová.

Ivan Litvinovič z Běloruska jako první z neutrálních sportovců získal v Paříži zlato.

Třiadvacetiletý Litvinovič ve večerním finále obhájil zlato z Tokia, což dokázal jako první v historii v této disciplíně. Tentokrát se ale jeho úspěch, stejně jako stříbro devatenáctileté rodačky z Mogileva, která v Paříži získala cenný kov jako první sportovkyně z Běloruska, v medailové bilanci zemí neobjeví. Bělorusové se mohou stejně jako Rusové kvůli agresi na Ukrajině účastnit těchto her jen s neutrálním statusem. Celkově je z obou zemí v Paříži zhruba třicítka pozvaných sportovců a startují pod francouzskou zkratkou AIN.

Třiatřicetiletá Pageová se po čtyřech zlatech z mistrovství světa dočkala premiérového olympijského triumfu jako první Britka ve skocích na trampolíně v historii. Od rozhodčích ve finále dostala 56,480 bodu a Bardzilovskou porazila o 420 tisícin bodu.

Litvinovič, vicemistr světa z roku 2019, získal ve finále 63,090 bodu a s přehledem porazil dvojici Číňanů. Stříbro získal úřadující vicemistr světa Wang C'-saj před dvojnásobným světovým šampionem Jen Lang-jünem.