Seemanová je ve finále kraulařské dvoustovky. Knedla naopak končí

Plavkyně Barbora Seemanová je na olympijských hrách ve finále kraulařské dvoustovky. Ze semifinále postoupila šestým nejrychlejším časem a v pondělním finále se pokusí překonat své šesté místo z her v Tokiu 2021. Devatenáctiletý Miroslav Knedla naopak do finále znakařské stovky nepostoupil. V semifinále obsadil časem 53,44 dělené dvanácté místo.

Barbora Seemanová z České republiky při semifinále 200 metrů volným stylem

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy první semifinále své hlavní olympijské disciplíny začala výborně, na mezičasech po 50 i 100 metrech byla první, pak se před ni dostala nakonec vítězná Američanka Weinsteinová.

Dvojnásobná mistryně Evropy na této trati Seemanová nakonec zaplavala čas 1:56,06 a za svým českým rekordem vytvořeným letos v květnu zaostala o 94 setin sekundy.

Finále ženské kraulařské dvoustovky je na programu v pondělí ve 21:41.

I Knedla na svých premiérových hrách rozplaval první semifinále skvěle, na obrátce v polovině trati dokonce vedl. Nakonec zaplaval čas 53,44, kterým zaostal o 16 setin sekundy za svým vlastním českým rekordem z loňského září a tři setiny za svým časem z dopolední rozplavby.

Ve svém semifinále skončil sedmý, celkově pak na dělené dvanácté pozici.

Miroslav Knedla z ČR při semifinále znakařské stovky na olympiádě v Paříži

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.