Kajakářka Galušková penalizována 50 vteřinami, ve finále potkala stejná pohroma obhájkyni zlata

Kajakářka Antonie Galušková do podvečerního finále ve vodním slalomu na olympijských hrách nepostoupila. V semifinále ji zlomila vaz protivodná branka číslo 21 z celkových 23, kterou neprojela a dostala penalizaci 50 vteřin.

Kajakářka Antonie Galušková při své semifinálové jízdě.

Třiadvacetiletá rodačka ze Strakonic zajela v semifinále čas 1:55,66 a z dvaadvaceti startujících obsadila předposlední místo. Nebýt padesátivteřinové penalizace na třetí brance od konce, do dvanáctičlenného finále by pátá žena v sobotní kvalifikaci postoupila. Jinak zajela Galušková čistou jízdu.

Zlatou medaili získala Australanka Jessica Foxová, pro kterou šlo už o pátou olympijskou medaili a druhou zlatou po triumfu na kánoi na hrách 2021 v Tokiu. Pro Austrálii jde v Paříži už o čtvrtý nejcennější kov, což z ní dělá aktuálně nejúspěšnější výpravu.

Stříbro bere Polka Klaudia Zwolinská, bronz Britka Kimberley Woodsová. Vítězka ze semifinále a obhájkyně zlata z Tokia Ricarda Funková z Německa neprojela ve finále brankou číslo 20 a po 50vteřinové penalizaci skončila až jedenáctá.

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.