Mistryně světa Horáčková na olympiádě končí už ve druhém kole

Mistryně světa Marie Horáčková na cenný kov z olympijských her v Paříži nedosáhne. V prvním kole sice porazila Zijodachon Abdusattorovovou z Uzbekistánu 6:2 a prošla mezi 32 nejlepších, kdy ji však čekala druhá žena kvalifikace Korejka Nam So-hjo. Šestadvacetiletá rodačka z Plzně sice dokázala ve třech setech remizovat, ani jeden ovšem neovládla a po výsledku 3:7 se s olympiádou loučí ve druhém kole.

Lukostřelkyně Marie Horáčková na olympijských hrách v Paříži končí ve druhém kole.

Horáčková, která ve čtvrteční kvalifikaci obsadila 31. místo z 64 lukostřelkyň, v prvním kole vyhrála první dva sety. Pak sice Abdusattorovová snížila na 2:4 a ve čtvrtém setu zaznamenala 29 bodů, ale česká reprezentantka trefila tři desítky a postoupila.

Podobný úspěch jako na minulém světovém šampionátu ovšem Horáčková nezopakuje. Situaci v Paříži si zkomplikovala už v rozřazovací části, v níž skončila až na 31. místě, což jí pro druhé kolo přisoudilo papírově hodně silnou soupeřku.

Horáčková proti 19leté Nam So-hjo sice začala dobře a v prvním setu nastřílela slušných 28 bodů, Korejka však závěrečným šípem trefila těsnou desítku. Obě lukostřelkyně tak zapsaly bod za remízu.

Marie Horáčková a její trenér i otec Zdeněk Horáček na olympijské střelnici v Paříži

Druhý set Češce vůbec nevyšel. Jeden z šípů zamířila pouze do sedmičky a se 24 body nemohla pomýšlet na zisk. Ve třetím setu se znovu zvedla, za 28 bodů však opět zapsala jen remízu. Milimetry jí nepřály ani ve čtvrtém setu, kdy s 29 body znovu remizovala a prohrávala 3:5.

V pátém setu tak potřebovala vyhrát, aby se šlo do rozstřelu. Jenže Horáčková trefila tři osmičky, což na Korejku nestačilo, a po prohře 3:7 se do osmifinále nepodívá.

Jediný český zástupce v mužské soutěži Adam Li v úterním 1. kole podle očekávání nestačil na favorizovaného Inda Dhiradže Bommadevaru. Po porážce 1:7 obsadil dělené 33. místo.

XXXIII. letní olympijské hry v Paříži:
Lukostřelba:
Ženy - 1. kolo:
HORÁČKOVÁ (ČR) - Abdusattorovová (Uzb.) 6:2
2. kolo:
HORÁČKOVÁ (ČR) - Nam So-hjon (Korea) 3:7

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.