Český neúspěch v bazénu. Seemanová daleko za postupem v polohovém závodu, neuspěl ani Gracík

Plavkyně Barbora Seemanová do semifinále polohového závodu na 200 metrů nepostoupila. V rozplavbách zůstala o dvě vteřiny a 22 setin za svým květnovým českým rekordem a obsadila 22. místo. Do semifinále motýlkářské stovky neprošel mezi šestnáct nejlepších ani Daniel Gracík V rozplavbě zůstal časem 52,61 o vteřinu a 21 setin za svým českým rekordem a skončil až sedmadvacátý.

Česká plavkyně Barbora Seemanová

Seemanová, která na červnovém ME v Bělehradě získala v polohovém závodu bronz, ve čtvrté z pěti olympijských rozplaveb začala nadějně a po motýlku obracela na prvním místě. Po znakařské padesátce ještě držela třetí místo, jenže po prsařské části už byla osmá a výš už se nedostala ani po závěrečném kraulu.

Pro čtyřiadvacetiletou Seemanovou šlo o její poslední čtvrté vystoupení na hrách v Paříži. Na kraulařské stovce byla třináctá, na dvojnásobné trati šestá a na motýlkářské stovce obsadila jedenácté místo.

Na poslední šestnácté postupové místo ztratil devatenáctiletý Český plavec ve své hlavní disciplíně 99 setin.

Daniel Gracík

Gracík už předtím zůstal v rozplavbách i na kraulařské stovce, kde obsadil 39. místo.

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.