Fotbalový chaos na OH. Argentina nakonec prohrála, dvě hodiny přerušení, pak rozhodl VAR

Fotbalisté Argentiny nakonec na úvod olympijského turnaje podlehli Maroku 1:2. Vyrovnávací gól v nastavení jim VAR po dvouhodinovém přerušení neuznal. Španělsko porazilo Uzbekistán 2:1. Turnaj začal už dva dny před pátečním slavnostním zahájením her v Paříži a večer se v něm představí další z favoritů, domácí Francie.

Rozhodčí Glenn Nyberg mluví s Argentincem Nicolasem Otamendim během zápasu s Marokem na OH

Argentinci v úvodním utkání skupiny B po dvou brankách Rahimího prohrávali, ve druhém poločase snížil střídající Giuliano Simeone, syn trenéra Atlética Madrid Diega Simeoneho. V čase 90.+16 pak skóroval Medina.

Televizní kamery poté zachytily některé argentinské hráče, kteří sebou trhli, když mezi ně přiletěla světlice. Po hřišti byly rozházené lahve a kelímky. Asi hodinu po incidentu pořadatelé na místě oznámili, že zápas ještě oficiálně neskončil a VAR zjišťuje, zda branka platí. Nerozhodný výsledek 2:2 se přitom už mezitím rozletěl do světa.

Argentinec Giuliano Simeone telefonuje během přerušení zápasu s Marokem.

Světelný ukazatel informoval fanoušky, že zápas byl přerušen, a diváci museli opustit stadion. Hráči se nakonec po dlouhé prodlevě vrátili na hřiště a začali se rozcvičovat, aby mohlo být utkání ukončeno. Skončilo s více než dvouhodinovým zpožděním, argentinský gól kvůli těsnému ofsajdu neplatil a Maroko zvítězilo 2:1.

V druhém duelu skupiny Irák porazil Ukrajinu 2:1.

V Parku princů v Paříži kladl Uzbekistán favoritovi ve skupině C velký odpor, poločas skončil nerozhodně 1:1. Španěl Gómez po přestávce neproměnil pokutový kop, tři minuty poté však přece jen zajistil svému týmu očekávanou výhru.

Egypt v druhém utkání skupiny C remizoval bez branek s Dominikánskou republikou, v jejíž nominaci na zápas se nedostalo na Thomase Jungbauera. Osmnáctiletý obránce patří Českým Budějovicím a je jediným zástupcem z českých klubů na olympijském turnaji. V Dynamu zatím nastupoval za béčko nebo dorost, v první lize nemá žádný start.

Guinea ve skupině A podlehla Novému Zélandu 1:2. Domácí Francie vstoupila do turnaje vítězstvím 3:0 nad USA. Gól a asistenci si připsal kapitán týmu Alexandre Lacazette, zkušený třiatřicetiletý útočník Lyonu. Trenér Thierry Henry má k dispozici i letní posilu Bayernu Mnichov Michaela Oliseho, který se rovněž jednou trefou zapsal do listiny střelců.

Skupina D nabídla remízu Mali s Izraelem 1:1, Paraguay pak hrála od 25. minuty o deseti a podlehla Japonsku vysoko 0:5.