Finále prsařské dvoustovky bude bez Horské

Plavkyně Kristýna Horská do finále prsařské dvoustovky v Areně La Défense nepostoupila. Časem 2:25,77 skončila v olympijském semifinále na předposledním patnáctém místě.

Kristýna Horská v semifinále

Do semifinále postoupila šestadvacetiletá úřadující mistryně Evropy jako poslední o pouhých 11 setin a z času 2:26,28 byla hodně zklamaná. Večer se dokázala o 51 setin zlepšit, k finálové osmičce ale měla hodně daleko.

Za svým českým rekordem vytvořeným v červnu na zlatém evropském šampionátu v Bělehradu zaostala o dvě vteřiny a 17 setin. I tak ale Horská na své hlavní trati vylepšila 19. příčku z posledních her v Tokiu před třemi lety.

Pro Horskou šlo o druhý start na OH v Paříži, na poloviční trati obsadila 28. příčku.

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.