Dálkový plavec Straka předsevzetí nesplnil, do cíle doplaval dvacátý

Maďarský dálkový plavec Kristóf Rasovszky vyhrál na olympijských hrách v Paříži závod na deset kilometrů. Český reprezentant Martin Straka obsadil se ztrátou sedmi minut 20. místo.

Český dálkový plavec Martin Straka během olympijského závodu.

Sedmadvacetiletý Rasovszky zvítězil s náskokem 2,1 sekundy před Oliverem Klemetem z Německa. Pro bronz si v Seině doplaval Dávid Betlehem, který za svým vítězným krajanem zaostal o 16,3 sekundy.

Úřadující mistr světa Rasovszky získal první olympijské zlato poté, co před třemi lety na hrách v Tokiu obsadil druhé místo za Florianem Wellbrockem. Německý plavec dnes skončil až na osmé příčce.

...20. STRAKA (ČR) -7:00,2

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.