Čínský stolní tenis slaví v Paříži olympijský titul i v soutěži ženských týmů

Čínské stolní tenistky ovládly na olympijských hrách soutěž družstev a vítězstvím 3:0 nad Japonskem v repríze tokijského finále završily v Paříži absolutní triumf pingpongové velmoci. Čínským triumfem skončilo pod Eiffelovou věží všech pět turnajů a ženský tým napodobil muže, když od zařazení týmových soutěží do programu her v roce 2008 ani tentokrát nenašel přemožitele. Bronzovou medaili získaly Korejky po výhře 3:0 nad Německem.

Čínské stolní tenistky ovládly na olympijských hrách soutěž družstev.

O čínský triumf se postaraly olympijská šampionka ve dvouhře Čchen Meng a poražená finalistka Sun Jing-ša a s nimi Wang Man-jü. Ve stejné sestavě ovládly i turnaj v Tokiu. Čchen Meng je spolu s titulem ve dvouhře v Tokiu už čtyřnásobnou zlatou medailistkou, Sun Jing-ša, která se musela s finálovou porážkou ve dvouhře spokojit i před třemi lety, v Paříži vyhrála také smíšenou čtyřhru.

V japonském týmu získala druhou pařížskou medaili Hina Hajataová, jež skončila třetí ve dvouhře. Miu Hiranová byla členkou stříbrného družstva i v Tokiu a první medaili pod pěti kruhy s nimi získala teprve šestnáctiletá Miwa Harimotová.

Utkaní o bronz bylo stejně jako finále vyrovnané jen v úvodní čtyřhře, kterou Sin Ju-pin a Čon Či-hi proti naturalizovaným Číňankám Wan Yuan a Shan Xiaona vyhrály až po pěti setech. V dvouhrách ale Sin Ju-pin a I Un-hjo měly jasně navrch a zajistily pro Koreu v krátké olympijské historii týmové soutěže druhou medaili po bronzu z Pekingu 2008. Pro německý stolní tenis čtvrté místo žen znamená, že poprvé po dvaceti vyšel v olympijských soutěžích naprázdno.

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.