Čínská stolní tenistka Čchen Meng obhájila v Paříži olympijské zlato

Čínská stolní tenistka Čchen Meng obhájila v Paříži olympijské zlato. Stejně jako před třemi lety v Tokiu ve finále porazila 4:2 krajanku Sun Jing-ša. Bronz získala Hina Hajataová z Japonska. Hana Matelová vypadla ve druhém kole.

Čínská stolní tenistka Čchen Meng obhájila v Paříži olympijské zlato.

Čchen Meng o vítězství rozhodla v šestém setu, když jí po vyrovnaném úvodu pomohl bod na 7:5 získat zásah pásky. Třiadvacetiletá Sun Jing-ša už ztrátu smazat nedokázala a nenavázala na pařížské zlato z mixu.

Čchen Meng rozšířila sbírku olympijských medailí, ve které má ještě týmové zlato z Tokia, k němuž přispěla i Sun Jing-ša. Třicetiletá Číňanka má na kontě také pět titulů v družstvech a jeden ve čtyřhře z mistrovství světa.

XXXIII. letní olympijské hry v Paříži:
Stolní tenis:
Žerny - dvouhra:
Finále: Čchen Meng (2-Čína) - Sun Jing-ša (1-Čína) 4:2 (-4, 7, 4, -9, 9, 6),

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.