Čína získala v soutěži družstev první olympijské zlato v moderní gymnastice

Čína získala díky vítězství v soutěži družstev historicky první olympijské zlato v moderní gymnastice. Druhá dnes v Paříži skončila pětice Izraelek, bronz mají Italky.

Čína získala díky vítězství v soutěži družstev historicky první olympijské zlato v moderní gymnastice.

Číňanky v osmičlenném finále výrazně vylepšily výkon z páteční kvalifikace, v níž obsadily páté místo. Do vedení se dostaly po zahajovacím cvičení s obručemi a třetí nejlepší hodnocení za sestavu s třemi stuhami a dvěma míči jim díky součtu 69,800 přineslo zlato.

Izraelské gymnastky za nimi zaostaly o 950 tisícin bodu a vybojovaly první medaili ze soutěže družstev. Italky obhájily bronz z Tokia, úřadující šampionky, Bulharky, byly tentokrát čtvrté.

V pátek získala premiérové olympijské zlato v moderní gymnastice pro Německo Darja Varfolomeevová ve čtyřboji. V Paříži kvůli vojenské agresi na Ukrajině nestartovaly zástupkyně historicky nejúspěšnější země v tomto sportu – Ruska.

Olympijské hry 2024 proběhly od 26. července do 11. srpna v Paříži. O cenné kovy ve Francii bojovalo 111 českých sportovců, kteří nakonec získali pět olympijských medailí.