Hlavní obsah

PEKINGSKÝ DENÍK: Pětka z matematiky

Boj s časem, soupeři - a koronavirem. Stejně jako letní olympiáda v Tokiu, probíhají i zimní hry v Pekingu za přísných proticovidových opatření, které často všem účastníkům komplikují život. Čtenářům Práva a Sport.cz zprostředkovávají zpravodajství přímo z Číny reportéři Michal Osoba a Jan Škvor, kteří své nejen sportovní postřehy z místa zaznamenávají do Pekingského deníku.

Foto: Sport.cz

Pekingský deník

Článek

Nachází-li se budova A od budovy B 200 metrů, měl by zdravý jedinec stihnout přesun maximálně do pěti minut? „Ano", odpověděl by snad každý žák prvního stupně základky. Na hrách v Pekingu by však z matematiky musel vyfasovat pětku.

Právě zhruba 200 metrů dělí na olympiádě hokejovou halu od té, v níž zápolí o výhry curleři. Problém nastane, pokud po manželích Paulových chcete jet jako novinář referovat o Pešánových svěřencích. Po sportovištích se totiž novináři musí přepravovat výhradně autobusy, navíc jen jedním směrem. Pěší turistika není přípustná.

A tak i když k 15tisícovému hokejovému stánku by stačilo přejít jediný přechod pro chodce, máte smůlu. Musíte nastoupit do autobusu, vydat se zcela opačným směrem a pokračovat přes několik zastávek pro další sportoviště až do hlavního tiskového centra.

Tím však blázinec nekončí. V ´tiskáči´ na výstupní zastávce autobus opustíte, ujdete pár kroků, abyste na nástupní stanici opět vkročil do toho samého dopravního prostředku. Příští zastávka: hokejový stadion!

Místo pěti minut tak strávíte na cestě hodinu a půl. Vysvětlovat to čínským pořadatelům ale nemá smysl. Mají striktní pokyny, přes které nejede vlak.

Jan Škvor

Jako redaktor internetového portálu www.sport.cz působí Jan Škvor od roku 2007, specializuje se na lední hokej. Jako reportér absolvoval osm hokejových mistrovství světa a zimní olympijské hry 2014, 2018 a 2022.

Související témata: