Článek
Výtky směřují ke sportovní stránce. Místo čtyř až sedmi střetů dvou nejlepších týmů sezony jen jeden. Navíc nezřídka svázaný taktikou více než u série, čerstvé mužské superfinále mezi Mladou Boleslaví a Střešovicemi toho bylo jasným důkazem. Bezesporu validní připomínka.
Další kritika směřuje k tomu, že po čtvrtfinálové i semifinálové sérii na čtyři vítězné zápasy není úplně spravedlivé, když nejdůležitější střet rozsoudí jediný zápas.
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Na druhou stranu pak by bylo nejspravedlivější vyhlašovat vítěze už po základní části. Však i na mezinárodních vrcholných akcích, ať už klubový Pohár mistrů či reprezentační světový šampionát rozhoduje jediné utkání a schopnost načasovat formu na klíčový zápas tvoří šampiony.
Proti těmto výtkám stojí benefity v podobě diváckého zájmu. Pro porovnání, rozhodující zápasy semifinále mužské Superligy sledovalo 523 a 1017 diváků, sobotní superfinále 10 068. To je samozřejmě i zdatný marketingový argument unie pro jednání se sponzory a zdroj příjmu.
Před deseti lety to byl od florbalu průkopnický krok, který v českém prostředí žádný z větších halových kolektivních sportů nenásledoval. Po dvou „covidových“ sezonách ale návštěva v O2 areně ukázala, že projekt superfinále ještě není z diváckého pohledu přežitý.
🏆 PRVNÍ OBHAJOBA PRO MLADOU BOLESLAV!
Takticky velmi svázaný zápas rozhodl ve prospěch Florbal Mladá Boleslav Daniel Šebek 🎯 v prodloužení. Tatran Střešovice bere stříbro. #floorball #livesportsuperliga
📰 Více o superfinále na https://t.co/2W6fWMYsM2 pic.twitter.com/HpwLnHOV1j
— Florbal.cz (@florbalcz) April 9, 2022
Byť si florbaloví fajnšmekři na své nepřišli a kritika projektu z části florbalového prostředí neustává, děti vracející se z O2 areny nadšené z atmosféry i doprovodné show dávají naději, že úbytku potěru se tento sport ani v dalších letech obávat nemusí.