Zmarzlik má pátý zářez na pažbě. Šlape na paty dvojici legend

Polák Bartosz Zmarzlik je popáté mistrem světa na ploché dráze. V Grand Prix Dánska ve Vojensu skončil devětadvacetiletý jezdec ve finále druhý a po předposledním závodu jedenáctidílného seriálu má v čele průběžného pořadí nedostižný náskok 22 bodů před dnešním vítězem Robertem Lambertem z Velké Británie.

Bartosz Zmarzlik se stal popáté mistrem světa na ploché dráze.

Pět titulů dokázal v minulosti získat rovněž Švéd Ove Fundin, který je nasbíral na přelomu padesátých a šedesátých let. Šest triumfů vybojovali rekordmani Švéd Tony Rickardsson a Novozélanďan Ivan Mauger.

Zmarzlik kraluje oválům od roku 2019, šampionát od té doby nevyhrál pouze před třemi lety.

Jan Kvěch ovládl v Dánsku 15. jízdu, celkově získal v pěti startech pět bodů a skončil dvanáctý, když předčil i dosud druhého muže MS Fredrika Lindgrena ze Švédska. V šampionátu, který skončí za dva týdny v Toruni, patří českému plochodrážníkovi 16. místo.