Salač byl v Rakousku druhý v trénincích, pak si ale vyjel jen šestou řadu

Filip Salač vyrazí do nedělní motocyklové Velké ceny Rakouska až z šesté řady, ačkoliv do kvalifikace třídy Moto2 šel jako druhý nejrychlejší jezdec tréninků. V souboji o pozice na startovním roštu se mu ve Spielbergu tolik nedařilo a obsadil až 16. místo. Nejrychlejší byl Ital Celestino Vietti, český závodník za ním zaostal o 621 tisícin sekundy.

Český závodník Filip Salač na archivním snímku.

Salač po pátečním 17. čase nestačil v dnešním tréninku jen na lídra mistrovství světa Sergia Garcíu. Zaostal za ním o 163 tisícin a suverénně postoupil rovnou do druhé části kvalifikace. V ní ale přední pozice vyklidil a nechal za sebou jen dva soupeře. S Viettim budou stát v první řadě Španělé Arón Canet a García.

Kvalifikace se už jela bez druhého muže průběžného pořadí, Japonce Aie Ogury, který si při pádu v tréninku zlomil pravou ruku. Pro nejrychlejšího muže pátečního tréninku tím soutěžní víkend skončil a García před ním může zvýraznit aktuálně osmnáctibodový náskok.

Salač na celkovém 22. místě má před vstupem do druhé poloviny šampionátu jen 14 bodů. V posledních čtyřech závodech vyšel naprázdno, protože buď kvůli zranění nestartoval, nebo nedojel do cíle.

Velká cena Rakouska, závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Spielbergu - kvalifikace: