Salač byl v kvalifikaci v Misanu dvanáctý, odstartuje ze čtvrté řady

Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Emilie-Romagny v třídě Moto2 ze čtvrté řady. Jediný český účastník mistrovství světa silničních motocyklů obsadil v dnešní kvalifikaci v Misanu dvanácté místo.

Filip Salač

Dvaadvacetiletému Salačovi se vydařil dopolední trénink, v němž zajel druhý čas a postoupil přímo do druhé části kvalifikace. V ní český závodník ztratil 504 tisícin sekundy na nejrychlejšího Aróna Caneta ze Španělska.

Před dvěma týdny Salač na trati v Misanu ve Velké ceně San Marina zaznamenal svůj nejlepší výsledek v sezoně v podobě sedmého místa. Nyní se na okruhu Marca Simoncelliho jede Velká cena Emilie-Romagny jako náhrada za Grand Prix Kazachstánu, která z kalendáře vypadla kvůli logistickým potížím po jarních záplavách.

Kvalifikaci královské MotoGP vyhrál domácí Ital Francesco Bagnaia na ducati, jenž výkonem 1:30,031 překonal vlastní traťový rekord. Následně si úřadující dvojnásobný mistr světa z pole position dojel pro vítězství ve sprintu, i když ne systémem start-cíl. Šest kol před koncem však využil toho, že v té době vedoucí Jorge Martín ze Španělska byl v zatáčce příliš „dlouhý“, a vrátil se na první místo, které už nepustil. Před nedělním hlavním závodem tak Bagnaia snížil svou ztrátu na lídra MS na pouhé čtyři body.

Velká cena Emilie-Romagny, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu (Itálie) – kvalifikace: