Verstappen vyhrál ve Spielbergu opět sprint i kvalifikaci formule 1

Sprint na Velké ceně Rakouska formule 1 vyhrál trojnásobný mistr světa Max Verstappen z domácího Red Bullu a o čtyři hodiny později potvrdil dominanci i v kvalifikaci na nedělní hlavní závod. Díky sprinterskému vítězství vede nizozemský pilot šampionát už o 71 bodů. Pole positon poté oslavil jubilejní čtyřicátou.

Jezdec Red Bullu Max Verstappen na trati v Rakousku

Ve sprintu se na okruhu ve Spielbergu seřadili na druhém a třetím místě jezdci McLarenu Oscar Piastri a Lando Norris. Ten podle očekávání nejvíce dotíral na nizozemského favorita také v odpolední kvalifikaci.

Verstappen zvítězil ve sprintu s náskokem 4,6 sekundy před Piastrim a ovládl i třetí sprint v sezoně. Norris sice dostal v úvodu šampiona pod tlak, ale nedokázal ho předjet. Na třetí příčce nakonec zaostal o 5,3 sekundy.

V odpolední kvalifikaci oba piloty dělily čtyři desetiny. Vestappen si vybojoval na Grand Prix Rakouska pole position čtvrtým rokem za sebou. Třetí kvalifikační čas si připsal George Russell z Mercedesu.

Verstappen v čele pořadí MS utekl druhému Norrisovi o další dva body. Nedělní závod začne v 15 hodin.