V jediném tréninku F1 v Rakousku byl i přes potíže s motorem nejlepší Verstappen

V jediném tréninku na Velkou cenu Rakouska vozů formule 1 byl nejrychlejší Max Verstappen z Red Bullu. Úřadující mistr světa a obhájce loňského vítězství zajel ve Spielbergu o 276 tisícin sekundy rychlejší čas než Australan Oscar Piastri z McLarenu. Třetí byl Charles Leclerc z Ferrari. Dnešní program bude pokračovat v 16:30 kvalifikací na sobotní sprint.

V tréninku na GP Rakouska byl nejrychlejší Max Verstappen z Red Bullu

Šestadvacetiletý Verstappen se v polovině tréninku postaral i o červené vlajky znamenající zastavení jízd. Měl potíže s motorem a za pomoci traťových maršálů zacouval na cílové rovince do boxů. Po krátké pauze se vrátil na trať a zajel poté nejrychlejší kolo v hodnotě 1:05,685.

Verstappen usiluje o páté vítězství na domácí trati svého týmu Red Bull a celkově 62. ve formuli 1. Nizozemský jezdec může také zvýšit náskok v čele šampionátu, který vede o 69 bodů před Britem Landem Norrisem z McLarenu. Ten zajel v prvním tréninku na tvrdé směsi pneumatik třináctý čas.

Po dnešní kvalifikaci na sprint bude následovat v sobotu od 12:00 zkrácený závod na sto kilometrů. Teprve po něm přijde na řadu kvalifikace na hlavní závod. Velká cena Rakouska se pojede v neděli od 15:00.

Trénink na Velkou cenu Rakouska, závod mistrovství světa vozů formule 1 ve Spielbergu:
1. Verstappen (Niz./Red Bull) 1:05,685