Článek
Američtí investoři a Katařané, kteří jsou mimo jiné vlastníky fotbalového klubu Paris Saint-Germain, by měli za akcie zaplatit sedm až osm miliard dolarů (170 až 194 miliard korun). V případě této koupě by podle expertů mohla formule 1 konečně prorazit i na zámořském trhu. Informace o možném prodeji formule 1 přichází v době, kdy seriál musí čelit výraznému propadu v zájmu diváků. Zatím poslední závod - nedělní Velká cena Rakouska - měl údajně o 40 procent nižší televizní sledovanost než loni.
Skupina CVC je v posledních deseti letech majoritním akcionářem formule 1, v loňském roce se ale již části podílu zbavila a hodlá opustit motorsport úplně. Podle šéfa CVC Donalda Mackenzieho je ale hodnota podílu výrazně vyšší, než uvedl deník Financial Times.
Více informace - či spíše spekulace - o možném obchodu ani jedna ze stran nekomentovala, Ecclestone nicméně potvrdil, že CVC o odprodeji svého podílu jedná. „Nákup a prodej firem je byznys CVC. Jde o to, že jsou s formulí 1 spokojení a Donald není kdovíjak nadšeným prodavačem. Ale náplní jejich práce je prodávat. Všechno má svou cenu. Tři nebo čtyři zájemci jsou s CVC v kontaktu, jak daleko ale věci jsou, nevím," řekl Ecclestone.
Čtyřiaosmdesátiletý Ecclestone spojil s formulí 1 prakticky celý svůj život. Na konci 50. let se pokoušel neúspěšně prosadit jako jezdec, po sérii zranění se pustil na dráhu manažera (mj. Jochena Rindta). V roce 1972 koupil tým Brabham, který vedl patnáct let. V 70. letech se začal angažovat v obchodu s televizními právy a v roce 1978 se prostřednictvím svých společností stal faktickým hybatelem seriálu, v jehož čele i přes několik krizových situací setrval dodnes.