Článek
Spolupráce sedminásobného mistra světa s italskou stájí je dost možná nejvíc ikonickým spojením závodníka a týmu v historii závodní série, které Ecclestone několik dekád šéfoval.
Mezi oběma Brity panují napjaté vztahy. Ani jeden se nestraní veřejného kritizování na účet toho druhého prostřednictvím médií.
Jako poslední zatím udeřil 94letý byznysmen, který pro britský deník The Telegraph prohlásil, že Hamilton ve Ferrari nevydrží celé dva roky, na které podepsal smlouvu.
„Pietro Ferrari, který ho do stáje přivedl, si stále myslí, že udělali dobře. Pro jejich blaho doufám, že to tak je a nebudou litovat,“ vyjádřil Ecclestone pochybnosti. „Ve Ferrari jsou spokojení s Leclercem, on mluví jejich jazykem. O toho se budou starat víc. I když se Lewisovi bude dařit, pořád to bude mít těžké, protože přišel zčistajasna.“
Podle podnikatele a bývalého závodníka není úspěch pilota ani tak o věku, jako o motivaci. „Podle mě jde o to, jak dlouho dělá člověk to samé, a Lewis mi už přijde unavený. Ztratil motivaci. Jiná situace by byla, kdyby nikdy nevyhrál šampionát a šlo mu o to titul vybojovat, ale on jich vyhrál už sedm.“
Ve stejném rozhovoru si rýpl do Hamiltonova vkusu v oblékání a zájmech mimo F1, konkrétně hudbě. Právě to by měly podle Ecclestona být důvody, proč není vítěz 105 Velkých cen u některých fanoušků populární.
„Lewis se projevuje způsobem, který se lidem nemusí líbit. Jak se člověk, který vyhrál několik světových šampionátů a vydělal při tom dost peněz, může oblékat tak jako on? Mně se to nelíbí.“
A nezůstal pouze u nelibosti v pilotových zájmech. Opřel se i do tvrzení, že by čtyřicetiletý Hamilton měl být jedním z nejlepších závodníků F1 všech dob. Uznal sice, že závodník disponuje schopnostmi, které jsou potřebné pro vítězství v závodech, nicméně není tak schopný, jak je mu často přisuzováno.
„Nepochybně má jako řidič hodně talentu, ale tolik, kolik se o něm říká? Ne, ale je ho dost k vyhrávání závodů.“
„Nevím, proč se věnuje všem těm nesmyslům, které se závody nesouvisí. Měl by skončit v hudebním byznysu a podobných věcech,“ uzavřel Ecclestone.