Článek
Briatore bude požadovat zrušení své doživotní suspendace, jež podle něj odporuje lidským právům Evropské unie. Dlouholetý šéf Renaultu chce také po FIA odškodné ve výši 500 000 až 1 000 000 eur.
Briatoreho potrestala 21. září Světová rada motorsportu za jeho roli v takzvané singapurské aféře. Spolu s šéfinženýrem Patem Symondsem, jenž dostal pětiletý distanc, přesvědčil Briatore během loňské Grand Prix Singapuru tehdejší dvojku týmu Nelsona Piqueta mladšího, aby schválně havaroval. Z této strategie profitoval druhý pilot stáje Fernando Alonso a dojel si pro výhru.
Za tvrdý považuje trest i Ecclestone
Doživotní trest pro Briatoreho se zdá příliš tvrdý nejen jemu a jeho příznivcům, ale například i promotérovi F1 Berniemu Ecclestoneovi, který je jedním z 26 členů Světové rady. Podle anglického miliardáře, jenž je Briatoreho obchodním partnerem, je navíc problém v samotné formulaci trestu.
"Co se mi nelíbí, je ten výraz 'doživotně'. Mnohdy ani když někoho zabijete, nejdete do vězení na doživotí. Padesát let by znělo lépe, i to by pro Flavia znamenalo do konce života," uvedl Ecclestone.
Briatore už po vynesení rozsudku naznačil, že proti němu bude bojovat. "Na konci se budu smát já a zorganizuju nádhernou party. Pozvu každého, kdo mi je v těchto těžkých časech nablízku," dodal známý bonviván.