Článek
V jejich dvojici se s trochou nadsázky spojil talent z celé republiky. Třiadvacetiletá Hermannová pochází z Ostravy, o rok mladší Bonnerová z Prahy a dohromady je dali brněnští trenéři.
Začátky financoval tatínek
„Já tehdy sháněla spoluhráčku na juniorský šampionát, tak nás na turnaj spojili,“ říká Hermannová. Pár skončil na šampionátu čtvrtý a tak bylo zřejmé, že někdejší soupeřky z juniorské ligy v šestkovém volejbale budou na písku stát na stejné straně sítě.
Brzy učinily rozhodnutí, že cesta k úspěchu vede přes specializaci na beach. Byť to není levná cesta, první sezónu musel vydatně zafinancovat Bonnerové tatínek. „Potřebovaly jsme nějak začít a nasbírat body, abychom se dostaly do Světové série, tátovi patří velké díky,“ říká.
Teď už se jim díky sponzorům a vyhraným odměnám daří být finančně soběstačnější. „Tolik peněz jsem na účtu nikdy dřív neměla,“ pochvaluje si Bonnerová. „Ne, že bych s tím vyžila nějak dlouho, ale na sezónu to vystačí,“ kvituje efekt přibývajících úspěchů.
S Kiki a Maki se rozešly
Přílivu peněz do ženského beachvolejbalu pomohly i české jedničky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou svým pátým místem na olympiádě. „Hrají dobře, umějí se hezky prezentovat v médiích, určitě beach za ty dva roky proslavily,“ vnímá Bonnerová.
Rok byly obě dvojice i tréninkovými parťačkami pod vedením Simona Nausche, ale spolupráce nebyla ideální. „Na konci sezóny jsme si popřály hodně štěstí a oddělily se,“ popisují svěřenkyně Milana Hadravy, jenž vede i české mužské jedničky Jana Hadravu s Robertem Kufou přezdívané Smash team.
Hermannovou s Bonnerovou ale móda chytlavých přezdívek v beachi minula. „My jsme Martina a Bára a nic vymýšlet nebudeme,“ shodují se obě hráčky, které mají po prvním dnu Prague Open na Štvanici bilanci jedné výhry a jedné porážky.