Královo Pole vyhrálo i třetí brněnské volejbalové derby v sezoně

I když prohrávaly už 0:2 na sety, odešly i potřetí v sezoně z brněnského derby jako vítězky volejbalistky Králova Pole. V domácí hale dva sety marně vzdorovaly zkušenějším Šelmám, ale druhou polovinu zápasu zvládly lépe a rozhodující pátý set ovládly 15:9. Tým KP, jenž před jedenácti dny získal po 16 letech Český pohár, ztrácí v tabulce z druhého místa na mistrovský Liberec šest bodů.

Volejbalové Šelmy Brno - ilustrační foto

"Bylo to znovu těžké derby, bylo vidět, že Šelmy mají velké odhodlání v utkání uspět. Na začátku byly trpělivé, když překonaly náš nástup. Pak hrály velmi bojovně a účelně, nám se naopak dlouho nedařilo nastartovat kvalitu útoku, což se nám pak naštěstí povedlo ve třetím setu. Od toho se začal odvíjet náš kvalitní výkon, který jsme dovedli až do těžkého a šťastného vítězství," řekl kouč Králova Pole Richard Wiesner.

Jeho tým i v minulém zápase doháněl proti Olomouci dvousetovou ztrátu a nakonec prohrál těsně v tie-breaku, dnes obrat dokonal. I díky devítibodové sérii KP při podání kubánské nahrávačky Gretell Morenové ve třetí sadě z 6:9 na 15:9. Celkem 26 body k výhře pomohla jiná zámořská posila, americká univerzálka Jzanasia Sweetová.

Ve druhém dnešním zápase 21. kola pátý Prostějov zdolal Šternberk 3:0.