Lakrosistky vstaly z mrtvých. Tři sekundy před koncem prodloužení si vystřelily MS

Sedmou pozici obsadily české reprezentantky v lakrosu na mistrovství Evropy v portugalské Braze. V zápase o konečné umístění porazily Itálii 15:14 v prodloužení a zajistily si tím postup na světový šampionát. Sedmou příčkou vyrovnaly svůj nejhorší výsledek na ME z roku 2015. Titul získaly počtvrté za sebou Angličanky, které ve finále zdolaly Izrael 12:5.

Kapitánka Michaela Srchová dovedla tým na MS.

České ženy skončily na ME v lakrosu sedmé a kvalifikovaly se na MS.

České lakrosistky prohrávaly v závěru normální hrací doby s italským týmem o pět gólů, ale manko dotáhly. V prodloužení rozhodla tři sekundy před koncem Tereza Kreuzová. Tři góly a čtyři asistence si připsala Anna Lottmannová. Čtyřikrát skórovala Markéta Malinovská a hattrickem přispěla k vítězství Isabella Keyesová.

„Holky prokázaly neuvěřitelnou vůli po vítězství,“ ocenil obrat trenér Adam Ondráček.