Zlín vyhrál nad Litoměřicemi a vede první ligu, Slavia si poradila se Vsetínem

Hokejisté Zlína porazili v 11. kole první ligy doma Litoměřice 2:1 a unikli v čele tabulky na rozdíl jednoho bodu druhému Sokolovu, který před vlastním publikem zdolal Porubu 3:2 až v prodloužení. Třetí Vsetín prohrál v Edenu s pražskou Slavií 3:5 a ztrácí na lídra tři body. Stejně jako Zlín má ještě zápas dobru.

Hokejisté Zlína se radují z branky

Zlín vyhrál už posedmé v řadě a potřetí za sebou to bylo výsledkem 2:1. Uhrál ho doma s Prostějovem i v Moravských Budějovicích proti Třebíči. Berani se dostali do vedení 97 sekund před koncem první třetiny díky brance beka Jiřího Suhrady. V 33. minutě odpověděl Jan Bernovský, ale v čase 47:51 rozhodl Petr Holík.

Sokolov se dočkal výhry po dvou porážkách, obhájce vítězství v základní části Poruba si připsala už pátou prohru v řadě. Ostravané sice v 35. minutě získali náskok díky Vojtěchu Střondalovi, ale za 146 sekund odpověděl Štěpán Csamangó. V třetí třetině nejdříve otočil stav David Kofroň, v 56. minutě ale vynutil prodloužení Tomáš Šoustal. V čase 63:07 rozhodl v přesilové hře Daniel Kružík.

Vsetín padl na Slavii

Vsetín v šestém utkání venku vyšel poprvé naprázdno a potřetí prohrál. Slavia vyhrála potřetí za sebou a radovala se v zápase, v němž nastoupila v růžových dresech na podporu kampaně Růžový říjen, která se zaměřuje na prevenci rakoviny prsu a varlat.

V čase 9:08 otevřel skóre hostující Luboš Rob, ale za 15 sekund odpověděl Lukáš Strnad a v 18. minutě otočil stav Marek Slavík. V polovině utkání vyrovnal ve vlastním oslabení Štěpán Matějček, ale za 18 sekund využil pokračující přesilovku obránce Jan Holý a ve 33. minutě zvýšil Slavík na 4:2. Přesně po sedmi minutách závěrečné části sice dostal Valachy na kontakt Pavel Klhůfek, ale v 56. minutě zpečetil výsledek Jiří Průžek.

Jihlava zdolala Třebíč

Jihlava zdolala v derby celků z Vysočiny ve svém azylu v Pelhřimově Třebíč 2:1. V úvodní části získali Dukle dvoubrankový náskok Tomáš Harkabus s Markem Chvátalem. Za Horáckou Slavii zkorigoval výsledek v 45. minutě z trestného střílení Vítězslav Brož.

Pardubice B čekaly na výhru do sedmého utkání sezony a teď už natáhly vítěznou šňůru na pět zápasů. V domácím prostředí v Chrudimi porazily Frýdek-Místek 4:3, v 53. minutě o tom rozhodl Michal Pochobradský.

Prostějov i Chomutov padly

Předposlední Prostějov neuspěl ani ve třetím utkání pod dočasným vedením dua Ivo Peštuka, Lukáš Majer po odvolání hlavního trenéra Martina Janečka. V derby v Přerově prohrál 0:2 a neuspěl celkově pošesté v řadě. Zubři zabrali po dvou duelech bez bodu. Skórovali Daniel Indrák a David Březina, gólman Vojtěch Mokry udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Na dně zůstává nováček Chomutov, který prohrál doma s Kolínem 0:3. Pro Piráty to byla osmá porážka za sebou. Čtvrté vítězství Kozlů z poslední pěti utkání zařídil dvěma trefami Martin Lang. Gólman Jakub Soukup vychytal druhou nulu v ročníku.

11. kolo první hokejové Maxa ligy:
Slavia Praha - Vsetín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 18. a 33. Slavík, 10. L. Strnad, 30. Holý, 56. Průžek - 10. Rob, 30. Matějček, 47. Klhůfek. Rozhodčí: Kostourek, Zavřel - Hradil, Pěkný. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1742.
Zlín - Litoměřice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 19. Suhrada, 48. P. Holík - 33. Bernovský. Rozhodčí: Kubičík, Micka - Otáhal, Bartoň. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 2911.
Jihlava - Třebíč 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 12. Harkabus, 15. Chvátal - 45. V. Brož z tr. střílení. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 1:8. Bez využití. Diváci: 1223.
Pardubice B - Frýdek-Místek 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 15. Žálčík, 20. Formánek, 38. Nedbal, 53. Pochobradský - 26. Haman, 40. Ramik, 51. Macháček. Rozhodčí: Wagner, Hacaperka - Zídek, Teršíp. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 230.
Přerov - Prostějov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 36. D. Indrák, 59. Březina. Rozhodčí: Mejzlík, Šico - Mikšík, Peluha. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 1854.
Sokolov - Poruba 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 37. Csamangó, 49. Kofroň, 64. Kružík - 35. Střondala, 56. T. Šoustal. Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek - Kotlík, Baxa. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 680.
Chomutov - Kolín 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 20. a 24. M. Lang, 22. Malát. Rozhodčí: Bejček, Kosnar - Kokrment, Maňák. Vyloučení: 2:3, navíc Tadeáš Svoboda 5 min., Březák 5 min. a do konce utkání - Malínek 5 min. Bez využití. Diváci: 1971.