Vsetín znovu nezaváhal a posunul se do čela první ligy

Hokejisté Vsetína vyhráli ve 4. kole první ligy v Kolíně 3:2 a posunuli se do čela tabulky. Obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži vede o bod před Litoměřicemi, Porubou a Sokolovem, oproti kterým má navíc ještě zápas k dobru. Vsetín zůstal i po třetím duelu v ročníku stoprocentně úspěšný a spolu s ním je jediným dalším neporaženým celkem Přerov, který ale bude dohrávat zápas v Chomutově až 6. listopadu. První ztráty v sezoně si připsaly Sokolov a Frýdek-Místek, naopak na první body dosáhla Jihlava.

Fanoušci Vsetína na archivním snímku

Na výhře Vsetína se dvěma góly podílel útočník Erik Hrňa. Pětinásobný extraligový mistr s Třincem po 63 sekundách otevřel skóre a po vyrovnání obránce Karla Křepelky v přesilovce pěti proti třem vrátil Valachům 18 sekund před koncem první třetiny vedení. Ve 33. minutě sice odpověděl ve vlastním oslabení Petr Moravec, ale v čase 57:04 rozhodl Pavel Klhůfek.

Sokolov podlehl Třebíči 3:4. Baník ve třetí třetině vyrovnal z 1:3 na 3:3, ale v 57. minutě zajistil vítězství Horácké Slavie Tomáš Svoboda.

Frýdek-Místek doma podlehl pražské Slavii 3:4. Za hosty dvakrát skóroval Jakub Strnad a v 55. minutě rozhodl v přesilové hře Martin Novák.

Jihlava slaví první výhru

Jihlava po porážkách s Litoměřicemi 2:5 a Slavií 4:7 ukončila čekání na body ve svém azylu v Pelhřimově proti Zlínu díky podařené druhé třetině. V pasáži od 24. do 33. minuty získali Dukle vedení 3:0 Tomáš Harkabus, Tomáš Čachotský a Matouš Menšík.

Ještě před druhou pauzou snížil obránce Jiří Suhrada, ale v 53. minutě upravil Richard Cachnín v početní výhodě na 4:1. Berani finišovali, ale ani po gólech Petra Holíka a Jana Süsse porážku neodvrátili.

Pardubice B poslední

Na poslední místo klesly s jediným bodem ze čtyř duelů Pardubice B, které ve svém působišti v Chrudimi podlehly Litoměřicím 1:2. Vítěznou branku vstřelil v 35. minutě Fin Rihu Sihvonen.

Suverén základní části z minulé sezony Poruba vyhrála třetí ze čtyř utkání. Po sobotní prohře ve Vsetíně 2:3 si Ostravané spravili chuť doma proti Prostějovu po výsledku 3:1. Dvěma brankami to zařídil Daniel Klímek.

První hokejová Maxa liga - 4. kolo:
Jihlava - Zlín 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky: 24. Harkabus, 25. Čachotský, 33. Menšík, 53. Cachnín - 38. Suhrada, 55. Holík, 56. Süss. Rozhodčí: Horák, Zavřel - Polák, Augusta. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 560.
Poruba - Prostějov 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 24. a 27. Klímek, 60. Christov - 30. M. Tomeček. Rozhodčí: Maršálek, Rapák - Zídek, Tvrdý. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1086.
Pardubice B - Litoměřice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 30. Chabada - 12. Costa, 35. Sihvonen. Rozhodčí: Zubzanda, Hucl - Hájková, Bohuněk. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 230.
Sokolov - Třebíč 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Branky: 14. A. Rulík, 47. Matyáš Adámek, 49. Kružík - 4. Psota, 9. J. Stehlík, 22. M. Furch, 57. Tomáš Svoboda. Rozhodčí: Barek, Micka - Hradil, Pěkný. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváci: 478.
Frýdek-Místek - Slavia Praha 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 24. Svačina, 25. Ostřížek, 49. Ramik - 21. a 32. L. Strnad, 19. Šťovíček, 55. Martin Novák. Rozhodčí: Šudoma, Grygera - Otáhal, Bezděk. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 753.
Kolín - Vsetín 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 13. Křepelka, 33. P. Moravec - 2. a 20. Hrňa, 58. Klhůfek. Rozhodčí: Petružálek, Valenta - Kotlík, Juránek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 928.