Velký obrat Třince! Po čtyřgólové smršti vybojoval druhou výhru v Lize mistrů

Druhé vítězství ze dvou pokusů si do tabulky Ligy mistrů připsali hokejisté Třince. Po dvou bodech ze švýcarského Lausanne (2:1 v prodloužení) získali po obratu v závěrečné třetině utkání na ledě francouzského šampiona z Rouenu a výhře 5:3 tentokrát tři body.

Třinecký Marko Daňo vstřelil na ledě francouzského Rouenu dva góly

V sestavě Třince byl tentokrát i útočník David Cienciala, jenž v minulém utkání chyběl kvůli drobnému zranění, které si přivodil při tréninku přímo ve Švýcarsku. Bodově se ale na druhém vítězství Slezanů nepodílel.

První velkou šanci utkání měli v 5. minutě první třetiny hosté z Třince, konkrétně autor vítězné branky v prodloužení z pátečního vstupního zápasu do Ligy mistrů ve švýcarském Lausanne Daniel Kurovský. Zblízka ale trefil jen beton gólmana soupeře Oskariho Setänena, jenž se pohotově přesouval od levé tyče k pravé.

Gólové radosti se hostující tým dočkal ve 12. minutě, kdy si finský gólman jel pro Markem Daněm nahozený puk za branku, ten si to ale po nečekaném odrazu namířil do opuštěné branky. Na nešťastnou trefu soupeře hokejisté francouzského mistra ještě v úvodní třetině zareagovali. Obránce Marc-Oliver Duquette zblízka prostřelil Ondřeje Kacetla, jenž v brance tentokrát dostal přednost před Markem Mazancem.

Druhá třetina se Ocelářům podobně jako v pátek na švýcarském ledě nepovedla. Obrat ve skóre zařídil dělovkou Tomas Simonsen, jenž ve 32. minutě využil přesilovou hru po vyloučení brankáře Kacetla za úmyslné posunutí branky a vedení domácího týmu navýšil o necelé tři minuty později střelou mezi betony třineckého gólmana Anthony Rech.

Ve 45. minutě prolétlo do domácí branky nahození obránce Martina Marinčina od modré čáry, domácí ale reklamovali postavení Kurovského v brankovišti. Rozhodčí si odskočili situaci prohlídnout k videu a platnost snižující branky potvrdili.

Snížení Třinec nakoplo a také český tým dokázal na gól navázat rychlým přídavkem. Dvě minuty po Marinčinovi poslal puk do horního růžku branky Rouenu kapitán Ocelářů Petr Vrána a srovnal na 3:3. Do stejného místa poté zamířil také Daňo, který se trefil podruhé v utkání, a převahu českého extraligového šampiona ve třetí dvacetiminutovce ještě v 53. minutě stvrdil pátou brankou Libor Hudáček.

„Vstoupili jsme do zápasu bez pokory ke kvalitám soupeře a když k tomu přidáme neproměněné šance, tak z toho po dvou třetinách rezultoval stav 3:1 pro soupeře,“ líčil trenér Třince Zdeněk Moták. „Byli jsme s tím velice nespokojení, a to velice je dvakrát podtrženo. Ale zase na druhou stranu musím říct, že kluci ukázali velký charakter a otočili ten průběh na naši stranu, za což jim patří veliký dík,“ pokračoval.

Po dvou úvodních zápasech skupinové fáze Ligy mistrů má Třinec pět bodů. „Mohli jsme mít i o ten jeden více, ale zase musíme být pokorní a mít na vědomí, že nás tady čekali velice kvalitní soupeři. Nebylo to úplně jednoduché vzhledem k cestování, spaní ve dvou různých hotelech i s ohledem na to, že nám letadlo nevzalo všechny věci, kvůli čemuž jsme včera netrénovali a měli až dnes třicetiminutové rozbruslení. Nebylo to úplně ideální, nicméně porvali jsme se s tím poměrně slušně. Pěti bodů si vážíme, v Lize mistrů se hraje proti nejlepším týmům svých zemí a je to dobrý vstupní krok,“ hodnotil Moták.

Ve třetím utkání Ligy mistrů se Třinečtí poprvé představí na vlastním ledě. Ve čtvrtek 12. září přivítají švédské Växjö Lakers (od 17 hodin).

Liga mistrů:
Rouen Dragons – HC Oceláři Třinec 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 16. Duquette (Bengtsson, Dmytriw), 32. Simonsen (Glad, Dmytriw), 34. Rech (Hervé, Simonsen) - 12. Daňo, 45. Marinčin (Teplý, Sikora), 47. P. Vrána (Hudáček, Smith), 52. Daňo (Hudáček, Adámek), 54. Hudáček (Daňo). Rozhodčí: Barcelo, Crégut - Constantineau, Yssembourg (všichni Fr.). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 3029.
Sestava Třince: Kacetl - Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mrtka, Marinčin, Jank - Hudáček, Cienciala, Daňo - Kurovský, P. Vrána, M. Roman - Sikora, Addamo, Teplý - Hrehorčák, Čacho, Dravecký - Walega. Trenér: Moták.
Straubing - Skelleftea 3:2 po sam. nájezdech
Färjestad - Klagenfurt 6:2
Pelicans Lahti - Ženeva 5:4 po sam. nájezdech (za domácí Jordán 1+1, Horký a Zábranský oba 1+0)
Salcburk - Storhamar 6:2
Bremerhaven - Lausanne 1:2