Článek
"Poté co se s ohledem na (koronavirovou) situaci Síň slávy v minulé sezoně nerozšiřovala, jsme sáhli trošičku víc do historie. V návrhové komisi převažoval názor, že tady byli ještě vynikající hráči z minulosti, kteří nebyli oceněni a ještě nebyli do Síně slávy českého hokeje přijati, ačkoliv šlo o takové osobnosti, které by si to jistě zasloužily. Proto se sáhlo do té minulosti mezi hráče, kteří toho tak moc dokázali. A byli to opravdu vynikající hráči, bohužel dva z nich už nejsou mezi námi," uvedl předseda návrhové komise Dominik Hašek.
Ze současného pohledu je mezi oceněnými osobnostmi nejvýraznější postavou čtyřiasedmdesátiletý Vůjtek, bývalý útočník, který se proslavil jako trenér. V nejvyšší soutěži vedl Vítkovice, Zlín nebo Třinec. V Rusku poté Jaroslavl, Dynamo Moskva a Kazaň. Trénoval i českou a slovenskou reprezentaci, se kterou získal v roce 2012 stříbro na mistrovství světa. S Lokomotivem Jaroslavl vyhrál v letech 2002 a 2003 Superligu, předchůdce KHL.
"Je to pro mě velká čest dostat se do společnosti tak skvělých sportovců a skvělých hráčů československého hokeje," řekl Vůjtek. Ocenění jej prý překvapilo. "Přece jen hráči, kteří tady jsou a zasloužili se o český hokej, tak jsou v mých očích ve velkých výšinách. Jsem rád, že mezi ně patřím," řekl Vůjtek.

Bývalý obránce Jaromír Meixner byl uveden do Síně slávy českého hokeje.
Jednaosmdesátiletý Meixner patřil ke zlaté brněnské generaci, která v letech 1962 až 1966 vybojovala pět mistrovských titulů. V reprezentaci sehrál 33 utkání a vstřelil tři branky. Později pracoval jako sportovní novinář.
"Přiznávám se, že jsem byl překvapený a nečekal jsem, že se mi dostane takové pocty být v Síni slávy společně s mušketýry našeho hokeje, se slavnou generací, jakou byl Bóža Modrý, Vovka Zábrodský, poté moje generace, mistři světa a poté naganská generace v čele s Dominikem Haškem. Je to skoro neuvěřitelné a jsem nesmírně šťastný," řekl Meixner, který stejně jako Vůjtek jako první vedle plaketky dostal k připomenutí úspěchu i speciální sako s logem Síně slávy a jmenovkou a datem na vnitřní straně.
Im memoriam byli oceněni Sventek a Pícha. Bývalý vynikající útočník Pícha spojil hráčskou kariéru s Českými Budějovicemi, v jejichž dresu se v roce 1951 stal mistrem Československa a nejlepším střelcem ligy. O dva roky dříve se stal mistrem Evropy a světa ve Stockholmu. V reprezentaci odehrál 19 utkání a vstřelil pět branek.
Někdejší obránce Sventek podstatnou část kariéry strávil v Plzni. V reprezentaci sehrál 52 utkání a dal pět gólů. V roce 1961 pomohl vybojovat stříbrné medaile na mistrovství světa a titul mistrů Evropy, byl členem mužstva, které získalo bronz na olympijských hrách 1964 a světových šampionátech 1957 a 1963. Dva zápasy odehrál i za Plzeň v nejvyšší fotbalové lize.