Osmnáctka porazila na Hlinka Gretzky Cupu i Finsko

Česká hokejová reprezentace do 18 let vyhrála na turnaji Hlinka Gretzky Cup v Edmontonu i třetí zápas ve skupině. Ani s Finskem neztratili svěřenci trenéra Davida Čermáka bod, zvítězili 4:1 a z prvního místa postoupili do semifinále.

Radost českých hokejistů do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu.

Po výhrách nad týmy USA a Německa se do české branky vrátil hrdina úvodního zápasu s Američany Ondřej Štěbeták a znovu inkasoval pouze jednou. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre v 27. minutě střelou zblízka Tomáš Poletín, o 70 sekund později zakončil nájezd dvou Čechů na finského gólmana David Hrubý.

Další slepené góly pak ve třetí třetině zápas definitivně rozhodly. V 48. minutě se krátce po sobě prosadili Robin Švančara a Adam Novotný. Na branku mu přihrál sedmnáctiletý útočník Adam Benák, který v předchozím utkání nastřílel Německu hattrick a je historicky nejproduktivnějším hráčem turnaje. V součtu s loňským ročníkem nasbíral již 18 bodů.