Česko - Švédsko 5:4 ppDvacítka vyhrála na turnaji v Zugu i třetí duel

Čeští hokejoví junioři vyhráli i třetí zápas na turnaji pěti zemí ve švýcarském Zugu. Díky hattricku útočníka Matěje Maštalířského zdolali Švédsko 5:4 v prodloužení. Právě Maštalířský vstřelil hned v první minutě nastavení také vítězný gól.

Kouč Patrik Augusta na archivním snímku

Poté, co porazili Švýcarsko a Slovensko shodně 3:1, inkasovali dnes svěřenci trenéra Patrika Augusty jako první. Šalé a Maštalířský se postarali o obrat, jenže sekundu před první přestávkou vyrovnal Carlsson.

V polovině utkání posunul Fiala český tým do vedení, ale pak se dvakrát radovali Švédové. Krátce před druhou pauzou vyrovnal Maštalířský, jenž měl pak v prodloužení i poslední slovo.

Vystoupení na turnaji zakončí česká dvacítka v sobotu proti Finům, kteří dnes deklasovali Slováky 11:1.

Turnaj pěti zemí hokejistů do 20 let v Zugu (Švýcarsko):
Česko - Švédsko 5:4 v prodl. (2:2, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 17., 40. a 61. Maštalířský, 15. Šalé, 31. Fiala - 5. Nordlund, 20. Carlsson, 33. Vuollet, 34. Vesterlund.
Slovensko - Finsko 1:11 (0:3, 1:3, 0:5).