Češky vyhrály turnaj Euro Hockey Tour v Klotenu

České hokejistky vyhrály turnaj Women's Euro Hockey Tour v Klotenu. Svěřenkyně kanadské trenérky Carly MacLeodové v posledním vystoupení zdolaly Švédsko 6:3, připravily mu první bodovou ztrátu a předstihly ho v čele tabulky.

Ilustrační foto.

Do vedení se Češky dostaly už v závěru úvodní minuty a krátce před koncem první třetiny měly díky dvěma zásahům Natálie Mlýnkové a gólu Kláry Hymlárové už tříbrankový náskok. Seveřanky ho sice během devíti minut dokázaly smazat, ale zápas i celý turnaj pak rozhodly Andrea Trnková, Noemi Neubauerová a Denisa Křížová.

„Měly jsme to od začátku docela pod kontrolou, byl tam lehký výpadek, ale zase jsme se do toho dostaly,“ řekla Mlýnková na reprezentačním účtu na facebooku. „Měly jsme větší tah do branky, z toho pak pramení ty šance a je tam větší chaos. Když děláme to, co máme, tak dokážeme hrát s každým,“ pochvalovala si autorka dvou gólů.

V předchozích utkáních zvítězily české reprezentantky 3:2 nad Finskem a domácímu Švýcarsku podlehly 1:2 po samostatných nájezdech. V Klotenu vstoupily do sezony, na jejímž konci se představí na mistrovství světa v domácím prostředí. Seriál Women's Euro Hockey Tour má čtyři díly.

Turnaj čtyř v Klotenu (Švýcarsko), součást série Women‘s Euro Hockey Tour (WEHT):
Česko - Švédsko 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Branky: 1. a 11. Mlýnková, 19. Hymlárová, 32. Trnková, 51. Neubauerová, 57. Křížová - 20. a 28. Hjalmarssonová, 29. Ljungblomová.
17:00 Švýcarsko - Finsko