Česká dvacítka prohrála na závěr kempu s týmem Finska do 19 let

Česká hokejová dvacítka prohrála na závěr přípravného kempu ve finském Vierumäki s domácím výběrem hráčů do 19 let po nepovedeném závěru 5:6 po samostatných nájezdech. Ze severu Evropy se svěřenci kouče Patrika Augusty vrací s bilancí výhry a tří porážek.

Ilustrační foto.

Mladí Češi po úvodní porážce (2:4) a následné výhře (5:3) v konfrontacích se Švýcary podlehli v neděli finské dvacítce 1:4. Dnes s devatenáctkou prohrávali v úvodu druhé třetiny 1:2, ale pak otočili skóre na 4:2 a ještě na začátku 58. minuty vedli 5:3, poté co se dvakrát prosadil Adam Jecho.

Konec základní hrací doby ale patřil Seveřanům, kteří stihli vyrovnat. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, na řadu tak přišly nájezdy. Za úvodních pět sérií se sice prosadili Pavel Šimek a Miroslav Holinka, kteří skórovali i během základní doby, ale dvakrát uspěli i domácí. Až v šesté sérii rozhodl Tuomas Suoniemi.

Další akcí bude pro české juniory, kteří získali na přelomu roku ve Švédsku světový bronz po výhře v utkání o třetí místo právě nad Finy, turnaj pěti zemí ve Švýcarsku od 27. do 31. srpna. V Zugu narazí postupně na domácí tým, Slovensko, Švédsko a Finsko.

Pro trenéry půjde o poslední možnost vidět před mistrovstvím světa v reprezentačním dresu hráče ze zámoří. Šampionát se uskuteční tradičně na přelomu roku, uspořádá ho kanadská metropole Ottawa.

Přípravné utkání hokejistů ve Vierumäki (Finsko):
Finsko "19" - Česko "20" 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:3, 3:1 - 0:0)
Branky: 46. a 58. Sinivuori, 14. Svartström, 23. Huttu, 59. Jansson, rozhodující sam. nájezd T. Suoniemi - 34. a 47. Jecho, 20. Holinka, 27. Sikora, 31. Šimek.