Článek
Ač se někomu může při pohledu na videa z tréninků skills koučů zdát, že jde o poměrně jednoduchou práci, zvlášť pro zkušené bývalé hokejisty, opak je pravdou. „On nás učil věci, které jsme se styděli dělat. Zdálo se nám to primitivní, jednoduché a přitom jsme se jako bývalí hráči v tom hrozně motali," přiznává muž, který se po přestupu ze Slovenska usadil v Česku nastálo.
Pacina však prý uměl své studenty motivovat. „Řekl nám: Chlapci, vy se nemůžete stydět před sebou. Tady se něco učíte a uvidíte za čtyři, šest, osm hodin, kde budete. A měl pravdu," líčí Andrašovský. „A pak po, nevím, třetím kempu říkal: Já už vám nemůžu nic ukazovat, protože už se stydím já před vámi," dodává.
V hokejovém studiu Sport.cz potvrzuje, že už po osmi hodinách práce s trenérem hokejových dovedností je znát progres. Na práci skills kouče je však náročné mimo jiné i to, že sám musí hokejové dovednosti zvládat a udržovat se ve formě. „Jak nechodíte trénovat sám jako trenér, tak se nezlepšíte, naopak během krátké doby se začnete zhoršovat," prozrazuje bývalý slovenský reprezentant.
Zároveň však připouští, že jen hodiny a hodiny práce s individuálním koučem nezaručí, že z dítěte vyroste špičkový hokejista. „Pořád je to hra a vidět ten hokej a předvídat, co se stane, to se naučí těžko," dodává Andrašovský.
Více ve videu z pořadu Příklep.