Edmonton - Dallas 2:1McDavid to dokázal! Kapitán Edmontonu dovedl Oilers po 18 letech do finále

Hokejisté Edmontonu porazili v šestém utkání finále Západní konference Dallas 2:1 a sérii vyhráli 4:2 na zápasy. Úspěch Oilers režíroval kapitán Connor McDavid, jenž zaznamenal gól a asistenci. Kanadský tým si zahraje finále NHL poprvé od roku 2006. V souboji o Stanley Cup vyzve šampiony Východní konference z Floridy.

Sestřih šestého zápasu Edmonton - DallasVideo: sntv

Domácím k postupové výhře stačilo deset střel na branku. Hned z té první se v páté minutě v přesilové hře prosadil McDavid. Kapitán Oilers se proháčkoval až do zakončení a bekhendem překonal Jakea Oettingera v brance Dallasu.

I druhý gól dal Edmonton v početní výhodě. McDavid se tentokrát objevil v roli nahrávače a mezi kruhy našel osamoceného Zacha Hymana, který potvrdil, že má skvělou střeleckou formu. Kanadský útočník dal už svůj 14. gól v play off a v čele tabulky střelců má čtyřbrankový náskok na druhého Leona Draisaitla.

Dallas se tlačil za vyrovnáním, všechny pokusy ale končily na téměř bezchybném Skinnerovi. Kanadský brankář poprvé inkasoval až v 50. minutě, kdy ho překonal Mason Marchment. Více už toho hosté nestihli, a i přes jednoznačnou převahu v počtu střel (35:10) si rozhodující sedmý zápas nevynutili.

Oilers ve finálové sérii proti Floridě zaútočí na první Stanley Cup po dlouhých 34 letech.

Finále Západní konference play off NHL - 6. zápas:
Edmonton - Dallas 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 5. McDavid, 16. Hyman - 50. Marchment. Střely na branku: 10:35. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Marchment (Dallas). Konečný stav série 4:2