Hlavní obsah

Problém pro rozjetého Hertla. Zranění ho vyřadilo ze hry

Aktualizováno

Tři zápasy pauza a pak se uvidí. Nejlepší střelec Vegas v NHL Tomáš Hertl nebude s týmem na následujícím tripu zahrnujícím zápasy v Minnesotě, Chicagu a Nashvillu. Nejen generální manažer Golden Knights Kelly McCrimmon má o českého útočníka obavy.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Hertl přispěl gólem k výhře Vegas nad Tampou 4:2Video: AP

Článek

Jednatřicetiletý Hertl utrpěl zranění v závěru víkendového duelu s Tampou (4:2), které dával svůj 31. gól v této sezoně. Po neproměněném úniku postrčil centra Vegas v rychlosti zezadu na mantinel norský obránce Emil Lilleberg. Otřesený Hertl se po tvrdém nárazu držel za ruku a v předklonu odjel na střídačku. Do utkání už nezasáhl.

„Čekají ho testy. Na jednom vyšetření už byl a na další půjde, abychom věděli přesně, co mu je. Ale určitě vynechá tento trip,“ řekl GM McCrimmon.

Od pauzy na Turnaj čtyř byl Hertl dokonce nejlepším střelcem celé NHL, když se zaskvěl mj. dvěma hattricky a celkově od 21. února nasázel 10 branek. Vegas ho využívá jako důsledného zakončovatele vynikajících přesilovek. S 59 body (31+28) je třetí v klubovém bodování, zároveň vyhrál přes 500 buly, na vhazování má skvělou úspěšnost 56,4 procenta.

Není divu, že se kouč Vegas Bruce Cassidy vztekal. Vždyť přišel o klíčového hráče. „Nesmyslný zákrok,“ prskal trenér Golden Knights. Lilleberg za faul dostal jen dvě minuty.

Podle Cassidyho hrál český forvard „nejlepší hokej své kariéry.“ Teď se ale v týmu lídrů Pacifické divize klepou, aby byl Hertl fit hlavně na play off.