Montreal - Boston 2:3 PPPastrňákův gólový půst trvá už pět zápasů, Rittich byl na ledě jen na skok

Tři čeští hokejisté zasáhli do čtyř zápasů pondělního programu zámořské NHL. David Pastrňák a Tomáš Nosek byli u výhry Bostonu 3:2 v prodloužení nad Montrealem a obránce Andrej Šustr po výměně z Tampy Bay odehrál svůj šestý zápas za Anaheim. V epizodní roli se na ledě Ducks představil v barvách Nashvillu brankář David Rittich, který na skok zastoupil Juuse Sarose.

Forvard Bostonu David Pastrňák (vpravo) padá na led po souboji Laurentem Dauphinem z Montrealu.

Hokejisté Bostonu porazili Montreal 3:2 v prodloužení, čeští útočníci Nosek s Pastrňákem ale vyšli bodově naprázdno. Především hvězdný havířovský rodák se v posledních duelech pere s produktivitou, v pěti zápasech bodoval jedinkrát, když asistoval u vítězné branky v utkání s Chicagem.

V duelu s Montrealem Pastrňák dvakrát ohrozil brankáře Jakea Allena. Největší šanci na ukončení gólového půstu měl v 51. minutě, v přesilové hře však od modré čáry trefil pouze tyčku.

Hlavní podíl na výhře Bruins měl Brad Marchand, který svými dvěma góly orámoval zápas. Poprvé se prosadil v 10. minutě, kdy po Haulově asistenci otevřel skóre a druhou trefu přidal po čtyřiatřiceti sekundách prodloužení, v němž rozhodl o výhře Bruins. "Tušil jsem, že gólman bude reagovat podobně, jako když mě vychytal na konci druhé třetiny. Takže jsem měl extra motivaci dát gól a naštěstí to tam spadlo," culil se třiatřicetiletý forvard.

Pětibodový Forsberg

Šustr za Anaheim odehrál bezmála 18 minut, prohře 3:6 ale nezabránil a Ducks ztratili sedmý zápas v řadě. Hlavní podíl na vítězství Nashvillu měl Filip Forsberg, jenž si připsal pět bodů za dvě branky a tři asistence.

Rittich se na led dostal ve třetí části, kdy jeho finský kolega řešil problém s bruslí. A než se vrátil na střídačku, připsal si jihlavský rodák jeden úspěšný zákrok.

Montreal - Boston 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 29. D. Savard, 42. Armia – 10. a 61. B. Marchand, 58. Clifton. Střely na branku: 28:46. Diváci: 20.992. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. J. Allen (Montreal), 3. Clifton (Boston).
Anaheim - Nashville 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Branky: 10. D. Grant, 32. T. Terry, 51. D. Grant – 42. a 58. F. Forsberg, 44. a 52. Duchene, 17. Josi, 24. Johansen. Střely na branku: 29:31. Diváci: 11.679. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. F. Forsberg (oba Nashville), 3. D. Grant (Anaheim).
Colorado - Edmonton 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 13. a 27. Rantanen, 61. MacKinnon – 25. Yamamoto, 30. E. Kane. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.002. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Yamamoto (Edmonton).
Minnesota - Vegas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 6. Deslauriers, 46. Dumba, 60. Hartman. Střely na branku: 36:28. Diváci: 17.498. Hvězdy zápasu: 1. Deslauriers, 2. Talbot, 3. Dumba (všichni Minnesota).