Boston - Los Angeles 2:1 ppPastrňák znovu řádil, rozhodl o výhře Bostonu

Forma jako hrom! David Pastrňák svou třetí trefou ve třetím duelu nového ročníku zámořské NHL rozhodl o výhře hokejistů Bostonu. Český útočník zařídil vítězství Bruins 2:1 v prodloužení proti Los Angeles.

Český útočník Bostonu David Pastrňák (vlevo) slaví vítěznou branku v prodloužení proti Los Angeles.

Pastrňák dokonal obrat v zápase. Po bezbrankové první třetině poslal hosty do vedení Trevor Moore, ale ještě před druhou přestávkou vyrovnal Elias Lindholm. Poslední změna skóre nastala až ve čtvrté minutě prodloužení, poté co si Pastrňák vyměnil kotouč s Masonem Lohreiem a po jeho nezištné přihrávce z bezprostřední blízkosti prostřelil betony brankáře Darcyho Kuempera.

Pastrňák skóroval i při úvodní porážce na ledě Floridy a minule při domácí výhře nad Montrealem, kdy se jako čtvrtý Čech dostal v NHL na hranici 350 gólů. Nyní letošní mistr světa načal další padesátku a pokračuje v dotahování Milana Hejduka, který na třetím místě mezi českými hráči nastřílel v NHL 375 branek.

NHL:
Boston - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 37. Lindholm, 64. PASTRŇÁK - 26. Moore. Střely na branku: 26:33. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Kuemper (Los Angeles).