Pastrňák poprvé v sezoně neskóroval a Boston opět prohrál s mistrovskou Floridou

David Pastrňák se ve čtvrtém utkání v sezoně NHL poprvé neprosadil střelecky a hokejisté Bostonu stejně jako na úvod ročníku prohráli s Floridou, tentokrát doma 3:4. Brankář Karel Vejmelka ve svém prvním soutěžním zápase za Utah musel strávit porážku 0:3 na ledě New Jersey. Další český gólman David Rittich sledoval jen ze střídačky přestřelku mezi jeho Los Angeles a domácí Ottawou. Kanadský tým navzdory dvoubrankovému manku nakonec zvítězil 8:7 v prodloužení.

Bostonský Pavel Zacha (18) a A.J. Greer (10) z Floridy.

Boston nezvládl ani druhý zápas s aktuálními vítězi Stanley Cupu z Floridy. Pastrňák ani další český útočník Pavel Zacha nebodovali, do statistik se každý z nich zapsal dvěma tresty, Zacha dokonce jedním pětiminutovým za rvačku s Anthonym Greerem.

Bruins přitom do utkání vstoupili lépe, skóre brzy otevřel John Beecher tečí mezi nohy gólmana Sergeje Bobrovského. Panthers ale kontrovali brankami Antona Lundella a Sama Reinharta v přesilovce.

David Pastrňák (88) a gólman Floridy Sergej Bobrovskij.

Brando Carlo v úvodu druhé třetiny vyrovnal, ale pak se ve vlastním oslabení podruhé trefil Reinhart a záhy přidal svůj druhý gól i Lundell. Pastrňák poté nevypustil souboj u mantinelu v útočném pásmu a díky němu dal Mason Lohrei v čase 34:07 kontaktní branku. Další gól už ale nepadl a Boston po dvou výhrách nebodoval. Čtyři body na kontě má i soupeř.

Hokejisté New Jersey s Ondřejem Palátem připravili Utahu první porážku v sezoně. Vejmelka předvedl 30 zákroků, překonali ho Seamus Casey, Stefan Noesen a v přesilovce Nico Hischier. Palát odehrál téměř 12 minut ve čtvrté formaci a nebodoval.

V sestavě Kings v Ottawě dostal před Rittichem znovu přednost Kanaďan Darcy Kuemper a vydržel v brance na rozdíl od domácího Antona Forsberga po celý zápas. Po dvou gólech si připsali autor vítězné trefy Josh Norris a jeho spoluhráč Zack MacEwen, za hosty pak Kevin Fiala a Alex Laferriere.

Výsledky NHL:
Boston - Florida 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
Branky: 5. Beecher, 26. Carlo, 35. Lohrei - 7. a 33. Lundell, 12. a 30. Reinhart. Střely na branku: 27:26. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart (Florida), 2. Kastelic, 3. Beecher (oba Boston).
Ottawa - Los Angeles 8:7 v prodl. (1:2, 4:3, 2:2 - 1:0)
Branky: 31. a 38. MacEwen, 50. a 61. Norris, 11. Sanderson, 36. Batherson, 36. Chabot, 46. Giroux - 9. a 37. Fiala, 32. a 44. Laferriere 10. Lewis, 26. Kempe, 55. Jeannot. Střely na branku: 41:25. Diváci: 16 788. Hvězdy zápasu: 1. Norris, 2. MacEwen (oba Ottawa), 3. Clarke (Los Angeles).
New Jersey - Utah 3:0 (0:0, 2:0,1:0)
Branky: 22. Casey, 29. Noesen, 51. Hischier. Střely na branku: 33:20. Karel Vejmelka odchytal za Utah 58:11 minuty, z 33 střel inkasoval třikrát, úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Casey, 3. Hischier (všichni New Jersey).