Pastrňák řídil výhru Bostonu, bodovali i další čtyři Češi

Další příspěvek Davida Pastrňáka k výhře Bostonu. Český útočník si v zápase NHL připsal gól a asistenci a pomohl Bruins k vítězství nad Torontem 4:3 v prodloužení. V zápase přihrál na jednu branku také Pavel Zacha. Lukáš Dostál neodvrátil třiceti zákroky prohru Anaheimu 1:2 na ledě New York Rangers, za které si připsal asistenci Filip Chytil. Tomáš Hertl pomohl dvěma přihrávkami k vítězství Vegas 7:3 nad San Jose. Na straně poražených inkasoval Vítek Vaněček sedmkrát ze 42 střel.

Útočník Bostonu David Pastrňák v zápase proti Torontu

Petr Mrázek pustil tři branky z 29 střel při prohře Chicaga 2:4 v  Dallasu. Martin Nečas připravil první gól Caroliny, jež zvítězila v  Seattlu 4:1.

Boston prohrával 0:1 a 1:2, přičemž poprvé vyrovnal v přesilové hře díky trefě Pastrňáka. Český útočník skóroval pošesté v sezoně ze své typické parkety v levém kruhu a zakončil kombinaci Pavla Zachy a Brada Marchanda.

Boston byl blízko výhře už v základní hrací době, ale Auston Matthews poslal zápas trefou v předposlední minutě do prodloužení. Hostující kanonýr se ale poté podepsal chybou i pod rozhodující akci. Při hře ve třech vystihl Pastrňák v útočném pásmu přihrávku Matthewse, naznačil střelu, ale přihrál Marchandovi. Kapitán Bostonu na první pokus neuspěl, ale z dorážky zařídil domácím bonusový bod.

V New Yorku platil bezbrankový stav až do 45. minuty, než překonal Dostála ranou z mezikruží Ryan Lindgren. Po Chytilově akci padl druhý gól. Český útočník mohl u pravé tyčky zakončovat, což očekával i Dostál a skokem chtěl zmařit šanci. Chytil se ale vydal k zadnímu mantinelu a přihrál Kaapo Kakkovi. Ten ještě vylepšil akci pasem na Williama Cuylleho a ten zakončil do prázdné branky.

Anaheim už jen zdramatizoval utkání v 53. minutě trefou Olena Zellwegera. Dostál byl za svůj výkon vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Hertl bodoval potřetí v řadě a během série vstřelil tři góly a na čtyři přihrál. Zkušený centr si proti svému bývalému klubu připsal obě přihrávky u branek Bretta Howdena, který zvyšoval v 17. minutě na 3:0 a v závěru stanovil konečnou podobu výsledku. Při první gólové akci jej Hertl našel křížným pasem volného u pravé tyčky. Při druhé český útočník vybojoval u hrazení puk a rozjel akci, kterou zakončil Howden do prázdné branky.

NHL:
Buffalo - Detroit 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
Branky: 12. a 24. T. Thompson, 5. Zucker, 36. Byram, 60. Quinn - 15. DeBrincat, 24. Rasmussen, 32. Raymond. Střely na branku: 39:25. Diváci: 15.017. Hvězdy zápasu: 1. T. Thompson, 2. Dahlin, 3. Quinn (všichni Buffalo).
Philadelphia - Minnesota 7:5 (2:0, 1:3, 4:2)
Branky: 2., 49. a 59. Couturier, 4. Seeler, 39. Mičkov, 45. Konecny, 58. Ristolainen - 36. a 43. M. Foligno, 35. Faber, 40. Eriksson Ek, 54. Middleton. Střely na branku: 23:26. Diváci: 18.238. Hvězdy zápasu: 1. Couturier (Philadelphia), 2. Kaprizov (Minnesota), 3. Konecny (Philadelphia).
Los Angeles - Utah 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 34. a 42. Edmundson, 28. Clarke - 36. Keller, 50. Cooley. Střely na branku: 23:25. Diváci: 15.116. Hvězdy zápasu: 1. Edmundson, 2. Clarke, 3. Kempe (všichni Los Angeles).
Boston - Toronto 4:3 v prodl. (0:0, 3:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 23. PASTRŇÁK (ZACHA), 33. Brazeau, 34. Kastelic, 63. Marchand (PASTRŇÁK) - 21. Knies, 28. Rielly, 59. Matthews. Střely na branku: 34:23. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. Matthews (Toronto), 3. Kastelic (Boston).
Montreal - St. Louis 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 9. Evans, 22. Dach, 35. Newhook, 46. Caufield, 57. Armia - 22. Parayko, 25. Neighbours. Střely na branku: 26:31. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Dach, 2. Savard, 3. Evans (všichni Montreal).
Tampa Bay - Washington 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 26. Chaffee, 43. Point, 44. Geekie. Střely na branku: 21:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Geekie, 3. Chaffee (všichni Tampa Bay).
NY Rangers - Anaheim 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 45. Lindgren, 52. Cuylle (CHYTIL) - 53. Zellweger. Střely na branku: 32:33. Lukáš DOSTÁL odchytal za Anaheim 57:57 minuty, inkasoval dva góly ze třiceti střel a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Cuylle (oba NY Rangers), 3. DOSTÁL (Anaheim).
Calgary - Winnipeg 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
Branky: 1. Backlund, 38. Andersson, 45. Kadri - 2. Ehlers, 18. Connor, 42. Samberg, 57. Perfetti, 59. Appleton. Střely na branku: 29:35. Diváci: 16.886. Hvězdy zápasu: 1. Connor (Winnipeg), 2. Zary (Calgary), 3. Ehlers (Winnipeg).
NY Islanders - Florida 3:6 (3:1, 0:2, 0:3)
Branky: 2. Cholowski, 7. Palmieri, 12. Nelson - 27. a 50. M. Tkachuk, 14. Reinhart, 39. Samoskevič, 47. Bennett, 58. Forsling. Střely na branku: 28:28. Diváci: 15.807. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk, 2. Lundell (oba Florida), 3. Palmieri (NY Islanders).
Nashville - Columbus 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 31. F. Forsberg, 41. C. Smith, 45. Carrier, 62. Marchessault - 24. Marčenko, 27. Aston-Reese, 44. Werenski. Střely na branku: 33:28. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Carrier, 3. L'Heureux (všichni Nashville).
Dallas - Chicago 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 49. a 60. Duchene, 10. Dadonov, 35. Benn - 50. Donato, 55. Bedard. Střely na branku: 30:24. Petr MRÁZEK odchytal za Chicago 58:23 minuty, inkasoval tři branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 89,7 procenta. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Heiskanen, 3. Benn (všichni Dallas).
Vancouver - Pittsburgh 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)
Branky: 25. E. Pettersson, 25. Sherwood, 26. J.T. Miller, 30. Bains - 8. Beauvillier, 22. Rust, 54. Malkin. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18.748. Hvězdy zápasu: 1. Bains (Vancouver), 2. Malkin (Pittsburgh), 3. Lankinen (Vancouver).
Vegas - San Jose 7:3 (3:0, 2:2, 2:1)
Branky: 17. a 58. Howden (na obě HERTL), 2. Pearson, 4. Eichel, 32. W. Karlsson, 40. Dorofejev, 52. Stone - 31. Granlund, 40. Sturm, 54. Kunin. Střely na branku: 42:26. Vítek VANĚČEK odchytal za San Jose celý zápas, inkasoval sedm gólů ze 42 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta. Diváci: 17.686. Hvězdy zápasu: 1. Howden, 2. W. Karlsson, 3. Stone (všichni Vegas).
Seattle - Carolina 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 51. McCann - 5. A. Svečnikov (NEČAS), 37. Drury, 56. Jarvis, 58. Orlov. Střely na branku: 19:39. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Daccord (Seattle), 2. Drury (Carolina), 3. McCann (Seattle).