Článek
Vysoce respektovaný a několika generacemi hráčů uznávaný Muckler byl jedním z hlavních architektů edmontonské dynastie, která v 80. letech a na začátku těch devadesátých vládla NHL.
„Byl tvrdý, přísný, ale hlavně spravedlivý. Pomohl položit základy k tomu, aby náš tým hrál více kolektivně, což nám umožnilo stát se šampiony," uvedl v prohlášení Wayne Gretzky, který pod Mucklerem coby asistentem trenéra vyhrál s Edmontonem čtyřikrát Stanleyův pohár.
The #Oilers Hockey Club is saddened to report the passing of our former Head Coach, five-time Stanley Cup champion & dear friend of the organization John Muckler. pic.twitter.com/yTr8ytWfsr
— Edmonton Oilers (@EdmontonOilers) January 5, 2021
„Mou kariéru posunul na vyšší úroveň a vždycky si budu vážit hodin, které jsme strávili povídáním o útočení až po výchovu dětí," dodal jeden z nejlepších hráčů hokejové historie.

John Muckler na střídačce NY Rangers v roce 1999.
Po konci v Edmontonu v roce 1991 zamířil Muckler do Buffala, kde působil nejprve jako trenér a následně i generální manažer. V Sabres vedl i českého brankáře Dominika Haška, kterého pak v roce 2004 přivedl do Ottawy, v níž zastával rovněž funkci generálního manažera.
V kariéře bývalého obránce, který si však NHL nikdy nezahrál, jsou i trenérské štace v Minnesotě North Stars a NY Rangers. Coby asistent kouče má ve své sbírce i dva triumfy Kanaďanů na Kanadském poháru (1984 a 1987). V NHL se naposledy objevil v sezoně 2009/09 ve Phoenixu jako poradce tehdejšího trenéra Gretzkyho.