Brankář Dobeš v přípravě na NHL neinkasoval

Český brankář Jakub Dobeš přispěl v přípravě na NHL k vítězství Montrealu nad Philadelphií 5:0. Třiadvacetiletý ostravský rodák, který ještě v elitní zámořské soutěži nenastoupil, odchytal za Canadiens 29 minut a zneškodnil všech 12 střel. Na led přišel za stavu 1:0 ve 32. minutě, kdy nahradil Caydena Primeaua. Daniel Vladař při vítězství hokejistů Calgary nad Edmontonem 6:1 inkasoval jeden gól a připsal si asistenci.

Montrealský Luke Tuch (88) se raduje z gólu proti Philadelphii.

Hokejisté Buffala přehráli Columbus 6:1. Za poražené nastoupili čeští obránci Stanislav Svozil a David Jiříček, ani jeden v utkání nebodoval. Colorado doma podlehlo Dallasu 2:3, když sekundu před závěrečnou sirénou rozhodl Švýcar Lian Bichsel, jenž se prosadil poprvé ve svém druhém utkání v dresu Stars.

V druhém zápase mezi Edmontonem a Calgary znovu slavili Flames, tentokrát 6:3. Jejich vítězství neodvrátil ani kapitán Oilers Connor McDavid, který zaznamenal po jedné brance a asistenci. Na výhře Calgary se dvěma asistencemi podílel devatenáctiletý slovenský útočník Samuel Honzek.

Duel mezi Utahem a Los Angeles rozhodlo až prodloužení, v němž se po 16 sekundách prosadil Clayton Keller a domácí zvítězili 3:2.

Cayden Primeau (30), který byl jedním z brankářů Montrealu v utkání s  Philadelphií, čelí ataku Ronnieho Attarda (23)

Přípravné zápasy NHL:
Buffalo - Columbus 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky: 6. Power, 26. Benson, 31. Krebs, 43. Cozens, 46. Samuelsson, 47. Aube-Kubel - 12. Olivier
Montreal - Philadelphia 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
Branky: 29. Tuch, 44. Savard, 44. Heineman, 46. Anderson, 58. Barré-Boulet. Jakub Dobeš odchytal za Montreal 28:46 minuty a z 12 střel neinkasoval.
Calgary - Edmonton 6:1 (1:1, 4:0, 1:0) - první zápas
Branky: 26. a 30. Zary (na druhou Vladař), 39. a. 45. Šarangovič, 9. Kadri, 35. Miromanov - 8. Hoffman. Daniel Vladař odchytal za Calgary 39:42 minuty a z 19 střel dostal jeden gól.
Edmonton - Calgary 3:6 (0:2, 1:2, 2:2) - druhý zápas
Branky: 38. Hyman, 41. Perry, 53. McDavid - 29. a 42. Coronato, 8. Jan Kuzněcov, 19. Mantha, 27. Andersson, 45. Kirkland.
Colorado - Dallas 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 16. Phillips, 33. Megna - 15. Johnston, 46. Hyry, 60. Bichsel.
Utah - Los Angeles 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 16. Crouse, 17. Kerfoot, 61. Keller - 27. Malott, 34. Turcotte.