Moje chyba… O Devils teď nechci dlouho slyšet, kál se Kulich

Když se v sobotu ráno dozvěděl, že bude figurovat v sestavě Buffala ve druhém pražském zápase NHL proti New Jersey, rozesílal Jiří Kulich radostné zprávy na všechny strany. Rodičům, kamarádům, známým… Utkání v O2 aréně ale dvacetiletému útočníkovi zhořklo. A nejen kvůli porážce 1:3.

Devils, o tomhle tým už ani nechci slyšet, říká Jiří Kulich. Ten druhý gól je hlavně moje chybaVideo: Sport.cz

„Tak já myslím, že je to hlavně moje chyba…, ten druhý gól. Určitě to nehodnotím pozitivně,“ řekl smutně Kulich o prohraném souboji v útočném pásmu, po němž šli Devils ve třetí třetině do přečíslení a Paul Cotter vykoupal jinak vynikajícího gólmana Sabres Devona Leviho. „Bral jsem to jako splněný sen, snažil jsem si ten zápas užít, pak jsem udělal chybu a už jsem si to neužíval.“

Kulich za 17 střídání odehrál 14 minut. Nedostal se ale k žádné střele a v hodnocení plus/minus měl nakonec dva záporné body. Na ledě byl totiž i při třetí trefě New Jersey v podání Timo Meiera.

Víkend přitom pro stříbrného medailistu z mistrovství světa dvacítek začal náramně. Před novináři sice kouč Sabres Lindy Ruff mlžil, ale Kulichovi dopoledne sdělil, ať se připraví, jelikož zraněný Nicolas Aube-Kubel hrát nemohl. A trenér mu navíc přidělil prestižní post na křídle druhé lajny s Dylanem Cozensem a Jackem Quinnem.

Někdy jsou důležitější věci než hokej. Ďáblové v Praze hráli i pro Ondřeje Paláta, který spěchal k porodu.Video: Sport.cz

Kapitán Rasmus Dahlin pak Kulicha vyslal i na slavnostní buly, které vhodila legenda New Jersey Patrik Eliáš. „To bylo krásný, byl jsem rád, že jsem toho mohl být součástí.“

Jakmile však začal zápas, bylo na českém mladíkovi znát, že je svázaný. Nešly mu nohy, zbytečně fauloval a šel na dvě minut za katr. Od Ruffa přesto dostal příležitost ukázat se i v početní výhodě. „Já už byl rád, že hraju, a ještě jsem chodil na přesilovku,“ žasnul Kulich.

Jeho tým ale neměl takovou aktivitu, jak si představoval. Na střely na branku prohráli Sabres 18:37. „Přesto to byl vyrovnanější zápas, jenže každá chyba se trestá,“ povzdechl si Kulich po svém druhém utkání NHL v životě. V tom prvním loni v prosinci nastoupil také proti New Jersey a rozdýchával debakl 2:7. „O Devils teď chvíli nechci ani slyšet. Snad se naskytne šance jim to vrátit.“

Buffalo odlétá z Prahy domů hned v sobotu a kouč Ruff musí čtyři hráče z tripu do Evropy poslat na farmu a stáhnout sestavu na 23 jmen. Zda tenhle škrt Kulich spolu s dalším Čechem Lukášem Rouskem přežijí ve zdraví, je teď dost nejisté.

„Musím pořád makat, nechat tam všechno a uvidíme,“ prohlásil odhodlaně Kulich.

3 : 1 New Jersey - Buffalo 3 : 1 dohráno
20241005T16 : 00:00+0200