Král Rittich si posvítil na zlaté hochy z Prahy

Brankář David Rittich na domácím ledě v Los Angeles předčil v přípravě na nový ročník NHL střelce Bostonu Bruins, včetně mistrů světa z Prahy Davida Pastrňáka s Pavlem Zachou. Odchovanec Dukly Jihlava inkasoval ze čtrnácti střel jen jednou. Výhru Kings řídil třemi góly Quinton Byfield, který za celou minulou sezonu nasbíral dvacet branek. Další český zlatý medailista z květnového šampionátu David Kämpf asistoval u výhry Toronta na ledě Red Wings 2:0. Dvakrát se trefil Nicholas Robertson.

Bostonský útočník Patrick Brown sice oslavuje trefu do sítě Davida Ritticha, jenže český gólman už žádný jiný puk za svá záda nepustil.

Columbus s Davidem Jiříčkem prohrál doma s Pittsburghem 1:3. Ve vítězné sestavě Penguins byl i český bek Filip Král, který se vrátil do zámoří po roce ve finské lize. Útočník Radek Faksa v dresu St. Louis nastoupil proti svému bývalému klubu z Dallasu, který ho před lety i draftoval. Blues doma zvítězili v prodloužení 4:3. Faksa odehrál necelých třináct minut, bodově se na výhře nepodílel.

Obránce Jakub Zbořil, usilující o smlouvu s New Jersey, nastoupil s rezervním týmem Devils proti Philadelphii a prohrál 4:5. Zbořil odehrál téměř dvacet minut, bilanci účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách měl -1. Vegas prohrálo s Coloradem 1:3, porážku neodvrátil ani centr Tomáš Hertl. Naopak slavit mohl jeho krajan a útočník Ivan Ivan, jenž poprvé během této přípravy nebodoval.

Přípravné zápasy NHL:
Columbus – Pittsburgh 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 8. Sillinger – 25. Puustinen, 45. Gruden, 60. Hayes
Detroit – Toronto 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 18. a 55. Robertson (na druhý Kämpf)
Los Angeles – Boston 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 32., 33. a 48. Byfield, 45. Kempe – 33. Brown. DAVID RITTICH za Los Angeles odchytal celé utkání, ze 14 střel inkasoval jednou a úspěšnost zákroků měl 92,9%.
Philadelphia – New Jersey 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
Branky: 4. Lycksell, 22. Avon, 39. Andrae, 44. Richard, 59. Cates – 39., 52. a 60. Labanc, 11. Schmelzer.
St. Louis – Dallas 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 29. M. Joseph, 42. Broberg, 52. Kapanen, 62. Kyrou – 52. a 60. Stankoven, 11. Dadonov
Vegas – Colorado 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 39. Eichel – 12. Drouin, 27. Malinski, 60. O’Connor