Vladař vychytal bod, Jiříček v prvním startu sezony zapsal asistenci

Daniel Vladař přispěl v NHL hokejistům Calgary 21 zákroky k zisku bodu za prohru 1:2 v prodloužení na ledě Seattlu a byl zvolen třetí hvězdou zápasu. Z českých hráčů bodoval v sobotním programu pouze David Jiříček, který si připsal přihrávku při porážce Columbusu 1:3 s Minnesotou.

Obránce Columbusu David Jiříček (vlevo) v akci v NHL

Vladař si připsal výhry v Edmontonu (4:1) i Vancouveru (6:5 v prodloužení) a také ve třetím startu sezony držel Calgary ve hře o vítězství. V Seattlu, který v předchozích dvou zápasech nasázel třináct gólů, inkasoval v základní hrací době jen jednou. V přesilové hře pět na tři jej překonal ve 33. minutě Chandler Stephenson střelou bez přípravy z pravého kruhu a vyrovnal na 1:1. Prodloužení rozhodl už po 47 sekundách Jordan Eberle švihem z mezikruží.

Další čeští gólmani plnili v sobotním programu NHL roli náhradníků. Petr Mrázek při prohře Chicaga 2:4 s Buffalem. Karel Vejmelka kryl záda Colinu Ingramovi, který přispěl 22 zákroky k vítězství Utahu 2:1 v prodloužení nad Bostonem. Rozhodující gól vstřelil Michael Kesselring těsně po konci přesilové hry, přičemž David Pastrňák se po vypršení svého trestu nestihl zapojit do hry.

Jiříček se v předchozích utkáních nevešel do sestavy a v prvním utkání sezony strávil na ledě zhruba jedenáct a půl minuty. Při gólu zastavil na obranné modré čáře akci Minnesoty a z následného protiútoku připravil Jegor Činachov v 59. minutě o čisté konto Filipa Gustavssona, první hvězdu utkání. Wild získali klíčový náskok v úvodu třetí třetiny, kdy po akcích Kirilla Kaprizova (1+1) odskočili na 3:0.

NHL:
Ottawa – Tampa Bay 5:4 (2:0, 2:3, 1:1)
Branky: 2. a 34. Batherson, 14. Norris, 39. B. Tkachuk, 47. Gregor – 22. Kučerov, 31. Paul, 39. Guentzel, 49. Chaffee. Střely na branku: 28:29. Diváci: 16.188. Hvězdy zápasu: 1. Batherson, 2. Sanderson (oba Ottawa), 3. Cirelli (Tampa Bay).
Nashville – Detroit 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 9. L. Schenn, 41. Stamkos – 44. a 60. Copp, 14. Tarasenko, 24. Larkin, 59. Edvinsson. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Lyon (Detroit), 2. Stamkos, 3. L. Schenn (oba Nashville).
Dallas - Edmonton 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 40. a 53. Duchene, 54. Hintz, 59. J. Robertson - 58. Draisaitl. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger, 2. Duchene, 3. Hintz (všichni Dallas).
Florida - Vegas 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 22. Reinhart, 40. Bennett, 53. Luostarinen, 65. Forsling - 20. Pearson, 35. Kolesar, 48. Howden. Střely na branku: 49:26. Diváci: 19.572. Hvězdy zápasu: 1. Forsling, 2. Reinhart, 3. Bobrovskij (všichni Florida).
Toronto - NY Rangers 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 44. Matthews - 30. a 59. Kreider, 12. Lafreniere, 60. Panarin. Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.988. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin (NY Rangers), 2. Matthews (Toronto), 3. Kreider (NY Rangers).
New Jersey - Washington 5:6 v prodl. (1:3, 2:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 21. a 21. Hischier, 5. Haula, 44. Mercer, 53. Hamilton - 7. a 64. Wilson, 11. McMichael, 15. Ovečkin, 30. Mangiapane, 33. D. Strome. Střely na branku: 31:37. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Hischier (New Jersey), 2. Wilson (Washington), 3. Meier (New Jersey).
NY Islanders - Montreal 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 15. Horvat, 17. Palmieri, 56. Lee, rozhodující sam. nájezd Dobson - 20. a 58. Caufield, 21. Mailoux. Střely na branku: 36:24. Diváci: 15.411. Hvězdy zápasu: 1. Dobson (NY Islanders), 2. Caufield (Montreal), 3. Lee (NY Islanders).
Philadelphia - Vancouver 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 17. Höglander, 29. Boeser, 30. Sherwood. Střely na branku: 26:32. Diváci: 19.083. Hvězdy zápasu: 1. Lankinen, 2. Myers (oba Vancouver), 3. Sanheim (Philadelphia).
Columbus - Minnesota 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 59. Činachov (JIŘÍČEK) - 13. Rossi, 43. Kaprizov, 49. Zuccarello. Střely na branku: 24:35. Diváci: 16.876. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. Kaprizov (oba Minnesota), 3. Činachov (Columbus).
St. Louis - Carolina 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
Branky: 31. Joseph, 32. Neighbours, 34. Holloway, 45. Kapanen - 2. A. Svečnikov, 42. Gostisbehere, 43. Roslovic. Střely na branku: 19:40. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Neigbours, 2. Joseph (oba St. Louis), 3. A. Svečnikov (Carolina).
Chicago - Buffalo 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky: 27. a 33. C. Smith - 9. T. Thompson, 12. Malenstyn, 39. Peterka, 60. McLeod. Střely na branku: 37:22. Diváci: 18.773. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith (Chicago), 2. Peterka (Buffalo), 3. Reichel (Chicago).
Utah - Boston 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 55. Koljačonok, 63. Kesselring - 33. Koepke. Střely na branku: 32:23. Diváci: 11.131. Hvězdy zápasu: 1. Kesselring, 2. Koljačonok, 3. Ingram (všichni Utah).
Seattle - Calgary 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 33. Stephenson, 61. Eberle - 20. Coleman. Střely na branku: 23:22. Daniel VLADAŘ odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dva góly z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Daccord (oba Seattle), 3. VLADAŘ (Calgary).