Jednička draftu bude San Jose chybět nejméně týden

Po povedené premiéře v NHL si jednička letošního draftu Macklin Celebrini bude muset na další starty počkat nejméně týden. Osmnáctiletý kanadský útočník je na marodce, v sobotu ho vedení San Jose zařadilo na listinu zraněných hráčů. Kouč Ryan Warsofsky neupřesnil, s čím Celebrini laboruje.

Centr San Jose Macklin Celebrini během první třetiny proti St. Louis Blues v NHL

Kanadský nováček vlétl do NHL impozantně. Ve čtvrtečním zápase proti St. Louis otevřel po sedmi minutách skóre a ještě v první třetině přidal asistenci. Podle statistiků se tak stal nejmladším hokejistou v historii soutěže, kterému se v úvodní třetině při debutu povedlo získat dva body. Dokázal to ve věku 18 let a 119 dní.

Navíc pouze Mario Lemieux v roce 1984 dokázal při debutu v NHL v pozici jedničky draftu skórovat rychleji: hvězdě Pittsburghu se to bez jednoho dne přesně před 40 lety podařilo v čase 2:59. Celebrini dal šťastný gól v čase 7:01. San Jose nakonec podlehlo St. Louis v prodloužení (4:5).