Ovečkin pečetil výhru Washingtonu, Vrána se neprosadil

Rozjetí hokejisté Washingtonu slaví v NHL už pátou výhru za sebou. Ve středu v Capital One Areně zdolali Philadelphii 6:3, dvěma góly se v rozmezí tří minut a dvanácti sekund blýskl v dresu vítězů Connor McMichael. Útočník domácích Jakub Vrána se bodově neprosadil.

Ruský útočník Alexandr Ovečkin se raduje se spoluhráči z Washingtonu z gólu proti Philadelphii.

Dalším hrdinou Capitals, kteří porazili Flyers i v úterý (4:1), byl Pierre-Luc Dubois, jenž zaznamenal gól a dvě asistence. Brankář Logan Thompson pomohl k vítězství 26 úspěšnými zásahy.

Washington vedl po necelé polovině zápasu už 4:0, hostům se ale podařilo na začátku třetí třetiny snížit na rozdíl jediné branky. V závěru však při risku bez brankáře dvakrát inkasovali. O poslední gól zápasu se do prázdné brány postaral hvězdný Alexandr Ovečkin, jenž se o další krůček přiblížil rekordu Waynea Gretzkého. S 885 góly na něj ruský kanonýr ztrácí 39. Flyers naopak prohráli pošesté za sebou.

Philadelphia prohrála pošesté za sebou a v tabulce Východní konference je se třemi body poslední. Washington je s deseti body třetí.

Výsledek NHL
Washington - Philadelphia 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Branky: 25. a 28. McMichael, 5. T. Raddysh, 23. Dowd, 58. Dubois, 59. Ovečkin - 33. Konecny, 37. Tippett, 47. Mičkov. Střely na branku: 26:29. Diváci: 17.254. Hvězdy zápasu: 1. McMichael, 2. Thompson (oba Washington), 3. Mičkov (Philadelphia).