Hertl nastartoval obrat Vegas, Mrázek nezabránil další prohře Chicaga

Jediný Čech bodoval v nočním programu NHL. Tomáš Hertl přispěl gólem k domácí výhře Vegas 6:4 nad Ottawou. New Jersey v sestavě s Ondřejem Palátem podlehlo doma NY Islanders 3:4 v prodloužení. Petr Mrázek v bráně Chicaga nezabránil prohře 2:3 s Nashvillem. Jediný noční zápas bez českého zástupce skončil jasnou výhrou Edmontonu 4:0 nad Pittsburghem.

Tomáš Hertl přispěl k výhře Vegas nad Ottawou.

Noční šichta v zámořské NHL se Čechům příliš nevydařila. Jediný, kdo se mohl radovat, byl Hertl v dresu Vegas, které v domácím duelu s Ottawou dlouho tahalo za kratší konec. Po 13 minutách ztrácelo 0:2, závěr utkání ale zvládlo fantasticky.

Právě vyrovnávací branka českého útočníka z 57. minuty odstartovala obrat Golden Knights. Během minuty a půl vstřelili domácí hráči tři branky a nakonec zvítězili 6:4. Vítěznou branku si připsal Keegan Kolesar.

Vegas vyhrálo podruhé za sebou a v úvodu ročníku má bilanci pěti výher a tří proher. Ottawa ztratila po dvou vítězných zápasech a v dosavadním průběhu sezony prohrála potřetí. Hertl je s osmi body (4+4) nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Dalším krajanům už se v noci nedařilo. Hráči Devils s Palátem, který ani tentokrát nebodoval, si připsali čtvrtou prohru v řadě. Zápas s Islanders muselo rozhodovat až prodloužení, v něm po minutě a devíti sekundách rozhodl útočník Bo Horvat.

Třetí prohře Chicaga v řadě nezabránil ani brankář Mrázek. Český gólman si sice připsal 31 zákroků, třikrát ale inkasoval a Blackhawks podlehli Nashvillu 2:3. O vítězi rozhodl trefou v přesilovce Brady Skjei.

Nashville na první výhru čekal pět zápasů, teď se ale zdá, že tým se spoustou nových tváří našel recept a po zvládnutém zápase s Bostonem porazil i Chicago. Predators začali vyhrávat i přesto, že se dál bodově trápí největší předsezonní posila Steven Stamkos. Ten v úvodních sedmi duelech získal jediný bod.

Duel Edmontonu s Pittsburghem byl jediným nočním zápasem bez českého zástupce. Oilers měli zápas od druhé třetiny plně pod kontrolou a doma zvítězili 4:0. Čisté konto udržel poprvé v sezoně Stuart Skinner. Penguins si připsali čtvrtou prohru v řadě.

Výsledky NHL:
Vegas – Ottawa 6:4 (2:3, 1:1, 3:0)
Branky: 27. a 59. Barbašev, 18. N. Roy, 18. Hague, 57. Hertl, 58. Kolesar – 3. a 38. Gaudette, 13. Giroux, 19. Batherson. Střely na branku: 28:38. Diváci: 17.564. Hvězdy zápasu: 1. Kolesar, 2. Pietrangelo, 3. Barbašev (všichni Vegas)
New Jersey – New York Islanders 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 – 0:1)
Branky: 12. Hischier, 26. Lazar, 59. Bratt – 2. Nelson, 15. Anders Lee, 32. Palmieri, 62. Horvat. Střely na branku: 35:30. Diváci: 14.870. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. Bratt, 3: Sorokin (všichni New Jersey)
Chicago – Nashville 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 3. Craig Smith, 26. Bedard – 34. F. Forsberg, 37. Nyquist, 54. Skjei. Střely na branku: 29:34. Petr Mrázek za Chicago odchytal 57 minut a 59 vteřin, inkasoval tři branky z 34 střel a úspěšnost zákroků měl 91,2 procenta. Diváci: 17.787. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist (Nashville), 2. Craig Smith, 3. Bedard (oba Chicago)
Edmonton – Pittsburgh 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 34. Draisaitl, 38. Bouchard, 41. Nugent-Hopkins, 47. Ekholm. Střely na branku: 50:27. DIváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Skinner, 3. Blomquist (všichni Edmonton)